Ocena kierowcy - Honda Accord V Kombi

garfield78@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 2.2 i ES 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Honda Accord V Kombi 2.2 i ES 150KM 110kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Uważam że jest to auto naprawdę godne polecenia.
bardzo elastyczny i zrywny silnik. Ciekawe, specyficzne rasowe brzmienie. Wysoka kultura pracy na wysokich obrotach. Na niskich obrotach wyczuwane są delikatne drgania.
dobrze zestopniowana. Nie ma problemów z przełożeniami, czasami na postoju jednak jedynka ciężej nieco wskakuje.
doskonałe resorowanie i prowadzenie auta w zakrętach. Trzyma się jak przyklejony do asfaltu. Uważam że zawieszenie jest w 90% dopasowane do naszych warunków na drodze.
bez zastrzeżeń. Kwestia przyzwyczajenia się do gabarytów auta.
generalnie nie jest źle. Można by nieco poprawić ogrzewanie, ponieważ przy dużych mrozach nie dogrzewa, tzn. jest ciepło ale nie leci gorące powietrze. Jeżeli chodzi o wentylację, to występuje częsty problem parowania tylnych bocznych szyb w warunkach jesienno zimowych i aby wyeliminować ten problem trzeba by cały czas jeździć z włączoną klimatyzacją.
Z przodu dużo miejsca. Bardzo wygodne skórzane elektrycznie regulowane fotele dają się regulować we wszystkich płaszczyznach, co umożliwia idealne dopasowanie do ciała. Problem występuje u pasażerów na tylnym siedzeniu: mało miejsca na nogi i na głowę.
przy spokojnej jeździe słychać delikatny pomruk silnika. Przy przyśpieszaniu jest dość słyszalny dla ucha, ale jadąc nawet ze stałą prędkością rzędu 160 km/h w środku jest naprawdę cicho i silnika wcale nie słychać. Większy problem jest z uszczelkami drzwi bocznych - są słabo dopracowane i słychać gwizdy i zawirowania wiatru nawet przy prędkościach około 100 km/h. W moim poprzednim Accordzie 2.0i 1997r. było dokładnie tak samo.
Coś za coś. Dobre osiągi za duże zużycie paliwa. Ja zamontowałem Gaz sekwencyjny ELPIG Gaz z reduktorem Eliza. Spalanie na trasie jest rzędu 11.2 do 14 litrów. W mieście w granicach 15-18 litrów gazu, w zależności od przyśpieszeń. Moja jazda jest dość dynamiczna, półsportowa. Ceny części: hmmm... generalnie jest to auto bezawaryjne. Poprzednim accordem 97r. nakręciłem 300 tys.km i nic się nie działo. A wiadomo amorki, klocki i tarcze jeżeli chce mieć się dobre, sprawdzone i pewne to trzeba też za nie odpowiednio zapłacić. Generalnie uważam ten model Accorda za bezawaryjny. Znam osobiście osobę która ma accorda 1996r prod. i ma ponad 600 tys km i jest bardzo zadowolony, nic mu się nie psuje.
Za te pieniądze, za jakie możemy kupić Accorda z drugiej ręki, uważam że nic lepszego pod względem dynamiki silnika, zestopniowania skrzyni biegów, zestrojenia zawieszenia i bogatego wyposażenia nie dostaniemy za te pieniądze. Gorąco polecam.
czasami prędkościomierz podczas jazdy spada mi do 0 km/h, maleje wtedy znacznie moc auta. W poprzednim moim modelu było OK. Usterka to wyłamywanie się kółka z prowadnicy przedniej szyby od strony kierowcy. Miałem tą historię i w tej i w poprzedniej hondzie.
bez uwag. Auto niezawodne zarówno na gazie jak i na benzynie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i ES 150KM 110kW [l/100km]

12,8