Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Emilio, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1998
Honda Accord V Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Auto jest super,rewelacja.Jestem bardzo zadowolony.Jazda nim to prawdziwa frajda, zawsze jest to dla mnie przyjemnością.Sylwetka auta po dziś dzień wygląda bardzo atrakcyjnie,czas go omija.Duży,niezawodny,wygodny sedan ze sportowym zacięciem.Z pewnością zostanę przy tej marce,stałem się fanem Hondy:)
Zacznę od tego, że od dłuższego czasu chodziła za mną Honda.Uparłem się na Accorda V 2.0, ale trafił się 1.8 bardzo zadbany o udokumentowanym przebiegu i super stanie.Silnik zdecydowanie daję radę, no może przy kilku osobach na pokładzie to już nie to.Jak na silnik Hondy przystało kręci się wysoko,a ciągnie ładnie oczywiście od 4tys w górę.Porównując dźwięk innych cztero-cylindrówek to jest poezja,naprawdę genialny(często nie włączam radia,proszę mi wierzyć)właściciele Hond wiedzą o co chodzi,jeszcze lepiej kiedy jest VTEC.Ogólnie jak w zegarku:)
Chodzi bardzo precyzyjnie.Skoki są krótkie,kierowca ma pewność zapiętego biegu.Minusem jest wsteczny tzn.czasem kiepsko wchodzi.
Bardzo dobrze trzyma się drogi.Zawieszenie wielowahaczowe,komfortowe i zarazem dosyć twarde.Na naszych polskich drogach radzi sobie nie najgorzej.
Widoczność bardzo dobra z każdej perspektywy,poza tyłem.Występuje problem przy cofaniu ponieważ nie widać tyłu, jak u większości sedanów.Duże lusterka na plus.
Wszystko na miejscu i pod ręką, bez zbędnych bzdetów.Mi to pasuje.Dobrej jakości materiały wykończeniowe.Brak tandetnych plastików.
Bardzo dobrze chłodzi(klima)i szybko nagrzewa.Większość osób narzeka na znacząco parujące szyby,wtedy pomaga klimatyzacja.
Jestem wysoki mam 190cm i jako kierowca nie narzekam.Ogólnie jest dużo miejsca.Idealnie dla 4 osób,przy 5 z tyłu robi się trochę ciasno.Wysoki pasażer,który siedzi z tyłu może narzekać na dość mocno opadającą linię dachu,ale ten model Accorda to jeden z najdłuższych ,a zarazem najniższych aut w swojej klasie.
Z wyciszeniem jest kiepsko,niema co ukrywać.Przy wyższych prędkościach i na dłuższych trasach staje się to trochę uciążliwe szczególnie dla mojej żony:)Mi osobiście dźwięk silnika bardzo się podoba jednak podczas długiej podróży męczy trochę i mnie.
U mnie nie ma gazu i nie będzie.Nie uznaję tego rozwiązania w Hondzie,szkoda silnika.Spalanie jest do przyjęcia w stosunku do pojemności i gabarytów/masy auta.Myślę że nie ma tragedii.
Wychodzi bardzo pozytywnie
Posiadam auto ponad rok i wszystko działa jak należy.Ta marka i ten model również, słynie z niezawodności.Wierzę że będzie tak nadal.Minusem jest korozja tylnych nadkoli,prawie każdy to przechodzi oraz el.antena,która czasem nie działa poprawnie.
Brak,oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]