Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Accord V Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : trwałość , dzwiek , kultura pracy.Honda deklasowała wzsystkich w tamtych latach
Zdecydowanie polecam to auto głownie nie wzgledu na trwałość
Dwa wałki wyrównoważające sprawiają że silnik emituje bardzo male wibracje.Rewelacyjna trwałość.Bardzo przyjemny dzwięk.Dobra charakterystyka narastania momentu.Ideał
Bardzo dobra precyzja.Dobrze dobrany skok dzwigni.Mała sila potrzebna do zmiany biegu.Krótki skok pedału sprzegła, oraz niewielka siła nacisku na dzwignie.Dla mnie ideał.Polecam sprzeglo Aisin
Wielowahacz z przodu i tyłu.Jedno z najbardziej zaawansowanych zawieszen z tamtych lat (niejednokrotnie duzo drozsze samochody mialy gorszy zawias).Wszystko to odwdziecza sie bardzo pewnym prowadzenia.Szkoda tylko ze to nie tył naped.Polecam elementy zawieszenia 555.Tarcze 260 za małe ale tanio mozna wymienic na 282 z mocniejszych wersji lub tych z automatem
Jest bardzo bardzo dobrze
Jak dla mnie wszystko tak jak powinno byc
Bardzo szybko nagrzewa sie nawet w mrozach oraz szystko schładza.Dobre odparowywanie
Tyle ile powinno byc
Szumy nie sa natarczywe i nie sprawiaja zadnego dyskomfortu.Dzwiek silnika jest piekny i szkoda by bardziej go wygłuszać.Czasem cos trzeszczy przy naprezeniach karoserii- hamowanie,skrecanie (nie nalezy ona na bardzo sztywnych)
Bardzo bezusterkowy samochód , wiec i koszty utrzymania małe.
Mechanizm opuszczania szyby przód.Po wlasnorecznej modyfikacji dziala niezawodnie juz wiele lat.Warto kontrolować osłony przegóbów(ale ich zuzycie po tylu latach to normalna sprawa)
Mamy ten samochód w rodzinie od nowości i aktualnie ma 332tys km przebiegu wiec mysle ze jestem najbardzo odpowiednia osobą by wypowiedziec sie na ten temat i moge powiedzieć że ten samochód jest wieczny i kompletnie bezawaryjny.Przed 13 lat nie wydarzylo sie absolutnie nic.Jedyna wada do rdzewiejące tylne błotniki.Przy czym trzeba zaznaczyć że w wiekszosci samochów rdza wyskakuje powoli na wielu elementach.Tutaj wszystko jest OK,poza tym jednym miejscem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,7