Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Damian, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Honda Accord V Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik poprostu nie do zajeżdżenia :)
Karoseria : Troszkę rdzewieją progi przy nadkolach
Silnik : Miałem problem z aparatem zapłonowym po wymianie jest git
Miałem kilka samochodów wcześniej i stwierdzam ,że accord(v) jest bardzo dobrym samochodem. Najlepsze jest w nim to ,że się bardzo rzadko psuje mam accorda ponad 2lata miałem jedną usterkę :), trzyma się drogi jak szalony bo jak wiadomo jest nisko zawieszony, duuużo miejsca w środku dla kierowcy jak i pasażerów, zawiesznie jest bardzo fajne poprostu płynie na dołkach ile razy mój ojciec się przesiada z vectry(b) do mojego accorda(v) wychwala komfort jazd. W ogólnym rozrachunku bardzo polecam ten model dla każdego kto chce mieć dobry, tani samochód który się co chwile nie psuje. Jak bym miał kupować jakiś samochód to tylko nowszy accord. Wiwat Japońskie samochody :)
Silnik w accordzie jest poprostu nie do zajeżdżenia, jeżdże dużo samochodem do pracy, sklepów, miasta na wypady w weekendy i od 2 lat nic mi się nie popsuło. Nie zamienie na inną markę ewentualnie na nowszego accorda :)
Nigdy nie miałem problemów ze skrzynią biegów chodzi jak złoto.
Accordy jak wiadomo są nisko zawieszone więc bardzo dobrze się trzymają drogi jak również fajnie się sprawują w zakrentach mi moją accordzinką śmiga mi się poprostu super :)
Autko dość długie ale bardzo dobrze wszystko widać
Jak mu nastawie grzanie na full to normalnie jak na karaibach :)
Może tego po accordzie nie widać ale ma mnóstwo miejsca tak z przodu jak i z tyłu dla pasażerów nawet z dość mocno odsuniętym fotelem osoba z tyłu ma sporo miejsca na nogi :)
Wyciszenie może nie jak w bentleyu ale jest cicho głównie z tego powodu ,że silnik w tym Japońcu jest cichutki jeśli się posiada wszystkie uszcelki w drzwiach (ja tutaj odpadam :) jest bardzo fajnie.
Jeżdże dość dużo szczególnie w korkach do pracy spala mi tak ok. 10l przy oszczędnej jeździe ostatnio zszedłem do 8l :) lecz przy ciężkiej nodze spalił mi 14,5l tak więc jestem zadowolony.
Jak na takie pieniądze jakie kosztuje accord(v) dla mnie najlepsze autko w swojej klasie a nawet spokojnie dorównuje sporo droższym modelom zdecydowanie polecam.
Szczerze w moim accordzie nie miałem jakichś problemów z \"drobiazgami\" nie świeciły mi żarówki od nawiewu ale po wymianie ich na nowe wszystko gra i buczy
Z poważnych usterek miałem jedną dodam ,że accordem jeżdże dzień w dzień od 2lat po kilkadziesiąt km dziennie padł mi aparat zapłonowy i nie mogłem odpalić autka (kupiłem więc w internecie drugi za 150zł) po wymianie wszystko jest git. Więcej usterek nie było z czego jetem bardzo zadowolony :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

10,9