Ocena kierowcy - Honda Accord VI Hatchback

B2rt3k, 10 lat temu
Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Honda Accord VI Hatchback 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo wygodne i niskie auto, co nadaje mu charakter sportowy. Kiedy młodzież widzi Hondę, to od razu chce się ścigać :p
Z zewnątrz bardzo ładny design w środku jeszcze trochę przestarzale.
I tu zaskoczenie na minus. Jazda po płaskich powierzchniach super, załączony Vtec rewelacja, jednak wypady w góry (Karkonosze, Czechy), to już męka dla silnika bez wysokich obrotów (około 4 tys.). Myślałem, że przy tej mocy lepiej będzie sobie radził na takich terenach. Mam porównanie do Vectry B 1.8 i Galanta 2,5 V6. Dlatego tylko 4.
Precyzyjna, bez używania siły. Minusem w każdym niemal japończyku delikatnie zacinający się wsteczny.
Najlepszy układ zawieszenia jaki miałem dotychczas w aucie. Komfort jazdy niszczą niskoprofilowe 17tki. Zakręty i dziury nie są problemem.
Widoczność dobra, lusterka dosyć duże. w Liftbacku jak i w sedanie nie widać tyłu.
Deska rozdzielcza surowa, ładne zegary jak w szybowcu, wszystkie przyciski pod ręką, dużo schowków.
W upalne dni trochę za słaba klimatyzacja. Bardzo przydatna zimą do odmrażania szyb. Głośno chodzi u mnie wentylator
Przestrzeni bardzo dużo dla 4 pasażerów. 5 osób to już trochę mniej wygodniej, ale ja jestem za kierownicą zawsze :p
Silnik pracuje bardzo cicho - nawet na ssaniu. Słychać go dopiero przy wyższych obrotach. Nierówności na drodze też dobrze są wygłuszane.
Na 17calowych niskoprofilówkach profil 45 spalanie około 11 l gazu, na 15 zimowych spalanie około 10 l. Ceny napraw jak w innych autach tej klasy. Mit o drogich japończykach nie ma odzwierciedlenia w Hondzie. Dla VI generacji mnóstwo części z anglików sprowadzanych z wysp. Nawet w kolorze można znaleźć elementy karoserii.
Honda trzyma cenę, ale za to mamy niemal niezawodne auto, na które wpływa tylko czas, a nie wady fabryczne.
Wymiana luzów w zawieszeniu - gumy i łączniki stabilizatorów. Geometria przednich tarcz. Wyrobiony fotel kierowcy i powycierane boczki drzwi.
Na ten moment brak poważnych usterek. Tylko materiały eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

11,0