Ocena kierowcy - Honda Accord VI Hatchback

Fabian, 5 lat temu
Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 2000
Honda Accord VI Hatchback 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzenie to bajka komfort i prowadzenie jak po sznurku
Przeniesienie napędu : Przeguby wewnętrzne spaskudziły mi trochę humor
Auto jak najbardziej polecam komfort i prowadzenie to największy plus auta. Drażni mnie trochę zużycie oleju silnikowego ale taki już urok hond z większym przebiegiem ale mimo to jest pewne wsiadam i wiem że zajadę na miejsce bez przygód awarii. Gdyby accord był w tylnym napędzie i miał po ludzu ze-stopniowaną skrzynię czyli dłuższą jedynkę to auto to by był ideał. Zaskoczony jestem pozytywnie stanem blacharskim tego auta ta honda ma 18 lat a blacharka praktycznie bez rdzy.
Jak na 1.8 i 1300 kg wagi auta jest spoko ładnie vtec poprawia moc od 2500-3700 obr czuć to . Jest o dziwo elastyczny ma trochę góry i trochę dołu da się go polubić. Niedosyt to że zużywa sporo oleju litr na 1100-900 km ale to mi jakoś specjalnie nie przeszkadza.
Skrzynia jest bardzo dobra biegi wchodzą lekko z bardzo dużą precyzja naprawdę przyjemnie się tym wachluje ale zawsze jest coś nie tak japońce dali ddupy w kwesti ustawieniu długości przełożeń jak jedzie się delikatnie to spoko ale jak z gazem w podłodze to słabo czyli jak na pierwszym biegu damy gaz do dechy i zmienimy na drugi bieg obroty spadną stanowczo za nisko bo 4100 obrotów tragedia auto traci cały wigor przez skrzynię pozostałe biegi dobrane są idealnie porostu pierwszy bieg powinien być dłuższy.
Jak na przedni napęd to jak dla mnie idealnie auto nie gubi trakcji przy szybko pokonywanych zakrętach za specjalnie też się nie przechyla i jest zadziwiająco komfortowo.
Jako że miałem wcześniej hondę civica 98r to ten egzemplarz jest bardzo ładny praktycznie nie posiada rdzy . I jako że to hathback tylna klapa otwiera się z szybą ładowność i pakowność auta jest bardzo dobra bez porównania z sedanem.
do tyłu przodu i na boki bez uwag.
Wszystko na swoim miejscu jak się należy.
Klima chłodzi bardzo dobrze ciepło też jest szybko nawet bardzo mroźna porę
Przestrzeń bez uwag nawet trasa w 5 osób to nie problem nikt nie będzie narzekał. Jedynie dla mnie problem to pozycja za kierownicą brakuje regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach jedna to tu stanowczo za mało , albo ręce są za daleko od kierownicy albo nogi za blisko przodu nie da się ustawić idealnie.
szału niema ale źle też nie jest do 100 km/h jest bardzo cicho później im szybciej tym gorzej.
Dlatego ze mam lpg jest bardzo tanio, części wiarę tanie a auto jak na razie bezawaryjne.
Dałbym doskonale ale ciężko o naprawdę dobry egzemplarz bo wbrew pozorom zadbane kosztują sporo.
Szału niema tam jakiś plastik czy drobiazg się zniszczy czy urwie ale to raczej wiek robi swoje jest ok.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]