Ocena kierowcy - Honda Accord VI Hatchback

heniot, 13 lat temu
Silnik 2.0 TD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Honda Accord VI Hatchback 2.0 TD 105KM 77kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : pod warunkiem że się o niego dba (wymienia płyny i filtry na czas) to odwdzięcza się solidnością i małym spalaniem
bardzo dobry samochód zarówno do miasta tak jak i w trasy (nawet dla 5 osób), oszczędny , dosyc drogi w swoim roczniku ale szybko rekompensuje nam to w postaci przyjemności z jazdy i kosztów eksploatacji ,jestem bardzo zadowolony, w zasadzie to jest bezproblemowy, wcześniej jeździłem Audi 80 B4 z 1992r silnik 1.9 TD i po 4 latach użytkowania mogę śmiało powiedzieć że jest to godny jego następca
silnik nie do zajechania(pod warunkiem że wymieniamy płyny i filtry na czas) przebieg ponad 230 000km a pracuje jak przy 140 000km kiedy to go zakupiłem (prosta konstrukcja bez koła dwumasowego, pompo-wtryskiwaczy, filtrów FAP i innych tzw. ulepszaczy); dynamiczny a zarazem nie paliwożerny.
biegi nie wchodzą może jak w sportowym samochodzie ale nie ma też problemów z ich wrzucaniem
super trzyma się drogi na zakrętach, zawieszenie komfortowe ale i sztywne - auto idealne na długie trasy
jadąc do tyłu trzeba auto wyczuć - jak w większości dużych aut - kwestia przyzwyczajenia
tak jak ma być, bez zbędnych udziwnień, wszystko pod ręką, regulowana kolumna kierownicy, fotel kierowcy regulowany w 2 płaszczyznach
bez zastrzeżeń, w zimie ciepło, w lecie klima
bardzo obszerne auto, po rozłożeniu siedzeń pakuje 2 rowery i jadę :) zarówno kierowca jak i pasażer nie mogą narzekać też na ilość miejsca na nogi, na tylnej kanapie można wygodnie podróżować
jak to diesel, jak zimny trochę głośniej ale jak się rozgrzeje to pracuje równiutko i cicho
jak na tak duże auto pali mało, na trasie ok 5-5,5l, w mieście 6-6,5l
zadbane egzemplarze trzymają cenę, ale czasem warto dołożyć i wiedzieć czym się jeździ
przez 4 lata użytkowania wymieniona poduszka silnika i siłownik centralnego zamka w tylnych drzwiach
zero poważnych usterek - samochód zawsze gotowy do jazdy, nigdy mnie nie zawiódł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 105KM 77kW [l/100km]

5,7