Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Rumak001, 12 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Honda Accord VII Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : trochę nie ufałem automatycznej skrzyni biegów. Zasadniczo bałem się jej. Zawsze byłem wyznawca manuala. Jestem PANEM i władcą auta i w pełni je kontroluję za pomocą kierownicy gazu hamulca i lewarka biegów. A tu zaskoczenie. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że automat jest bezpieczniejszy niż manual.Nie zgaśnie na skrzyżowaniu lub włączając się do ruchu, nie ześlizgnie się ręka z lewarka przy szybkiej , awaryjnej czy nerwowej zmianie biegów. Bieg zawsze wejdzie! Redukcja szybka a Ty pewnie trzymasz kierownice obiema rękoma. I ten komfort ....:) Tak automat bardzo mnie zaskoczył in plus.
Karoseria : pojawiają się niewielkie ogniska rudej na masce - od kamieni, oraz przy chromowanej listwie ozdobnej - standard.
Zawieszenie : lekkie stuki z gumy na stabilizatorze. Upierdliwa wymiana ze względu na utrudniony demontaż drążka.
Byłoby doskonale gdyby był bardziej wyciszony i nie stukały te gumy na stabilizatorze wrrr!!!!
Uważam, że bardzo dobrze. W dolnych zakresach obrotów praca bardzo cicha delikatna i płynna. Oczywiście nie ma pełnej mocy w dolnych zakresach, ale od 4300 obrotów po załączeniu Vteca czuć jak się ładnie zbiera. Wtedy pracuje jak szlifierka ale rwie do przodu super. Mimo, że przepastne kombi to ładnie sie zbiera a silnik ma dużą kulturę pracy przy normalnym użytkowaniu
Automat :) rewelka. Płynna zmiana biegów, skrzynia dopasowuje się do stylu jazdy. Redukcja w zależności od sytuacji na drodze. Dodajesz gazu redukcja o 1 i jedziesz, albo pedał w podłogę zrzucenie 2 biegi w dół i torpeda;) Świetnie jeździ się w mieście - delikatnie bezszelestnie i super komfortowo. Nigdy nie zgaśnie , pod górkę nie stoczy się.. po prostu luks:)
Ładnie wybiera zakręty i dobrze się prowadzi. Dobry i czuły układ kierowniczy. Bez systemów trakcji itp. Kombi na pusto przy ostrej jeździe może mieć w pewnym momencie tendencje do uciekania tyłkiem. Zawieszenie nie sprawia problemów. Kombi ma tendencje to powodowania ząbkowania opon jeśli jeździ się na \"pusto\" - taki urok wielowachacza. Delikatne stuki z gum stabilizatora - kiepsko rozwiązali ich wymianę, zbyt skomplikowana i upierd...wa
Widoczność jest ok. Co prawda trzeba brać poprawkę na słupki boczne ale znam tylko jedno auto ze słupkami przejrzystymi - jakieś Volvo. Lusterka boczne ok. Tył - kombi trzeba wyczuć, po 2 pocałowaniu przeszkody z tyłu nabrałem już wprawy. Parkuje mi się lepiej niż dużo mniejszą Fabią.
Podłokietnik kierowcy mógłby być ciut dłuższy szczególnie w wersji z automatyczna skrzynia biegów. Brakuje rękawa na narty. Przestrzeń ładunkowa niestety jest zmniejszona poprzez wyoblenia w świetle klapy bagażnika - ogranicza to możliwości załadunku dużych przedmiotów mimo pojemnego bagażnika. Schodzący ku tyłowi dach trochę przeszkadza przy baraszkowaniu:) przy złożonych fotelach :)
Jest OK :) dwustrefowa automatyczna klima działa bez zarzutu. Funkcja ogrzewania i nawiewu na szybę przednią świetnie i szybko niweluje zaparowanie.
Jest komfortowo:) Z tyłu nie jechałem więc nie wiem, ale z przodu jako kierowca i jako pasażer tak i w sumie to powiem szczerze że miejsce pasażera jest super;)
Kiepskie wyciszenie. Uważam, że samochód tej klasy powinien dawać większy komfort jazdy i bardziej \"odcinać\" od świata zewnętrznego.
no cóż... kompakt to nie jest. Kombi w automacie i full opcji z grzaniem pupci i klima daje w ruchu miejskim w Warszawie 12-13.5 w zimę.... W trasie po PL na Mazury z kompletem na pokładzie i bagażami 9.5-10. Tak samo w zimę na narty do FR załadowany na full + box dachowy - prędkość około 140km/h. We dwie osoby z bagażami na 2 tygodnie po DE Czechach Węgrzech itp.. 7.5-8 prędkości ok 130. Utrzymanie - serwis - przeglądy - eksploatacja jest OK, jedyne co jest drogie to ubezpieczenie.
Kupując używany stosunek ceny do jakości doskonały oczywiście jeśli nie połasimy się na jakąś super okazje od emeryta :) Nowego bym nie kupił a to dla tego że kupno jakiegokolwiek auta osobowego jako nowe to strata pieniędzy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

13,3