Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Jacek, 16 lat temu
Silnik 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Honda Accord VII Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik + skrzynia to mocne atuty auta, wysiada nawet BMW 520 (ciężko pracujący lewarek, twarde sprzęgło, trubo dziura w silniku)
Karoseria : maska falowała w czasie jazdy powyżej 100km - okazało się, że trzeba wyregulować zderzaki gumowe pod przednią krawędzią
w sumie auto jest fajne, dobrze się prowadzi, nieźle wygląda, ale prawdopodonie nie kupię go następnym razem
Silnik jest świetny, bez turbo dziury, chętnie przyspiesza w każdych warunkach i jest cichy
zmiana biegów lekko i precyzyjnie, skrzynia cicha
precyzyjny, dobrze trzyma drogi, ale niestety kiepsko tłumi nierówności zwłaszcza prostopadłe do osi jezdni.
ciągły problem na światłach (mam 180cm i fotel całkiem na dole) - nie widać sygnalizatora. Przednie słupki trochę zasłaniają. Szyby małe kiepska widoczność na boki. Lusterka łatwo się brudzą (osłony nic nie dają).
wszystko dopasowane, jedynie fotele w wersji sport są ala kubełkowe i ani nie da się siedzieć wygodnie, ani nie trzymają jak prawdziwe kubełki.
trodno się do czegokolwiek przyczepić, zimą grzeje szybciej niż przeciętny diesel (mam porównianie np. z C5 i BMW 5)
jest ok, nie można narzekać
niestety nie najlepiej, radio trzeba pogłaszać, głośno słychać układy trakcyjne i inne hałasy z zewnątrz. Może wybrzydzam, bo przedtem jeździłem Citroenem C5 i BMW 5 - oba były świetnie wygłuszone.
duże zaskoczenie na autostradzie - spalanie powyżej 7l przy prędkościach do 150km na godzinę (trasa PL - Chorwacja latem). Dla porównania Citroen plaił 6.5l, a BMW (2l diesel) 6.4 przy prędkościach 160 a nawet 180km/h. Znajomy, który jechał ze mną Saabem 93 1.9D spalił o 25% mniej oleju (takowaliśmy w tej samej stacji). Za to w mieście auto pali ok przy delikatnym operowaniu gazem, udawało mi się nawet osiągać spalania rzędu 6.6l. W trybie mieszanym (taki mam na co dzień) osiągam ok. 7.1l (podobnie paliły mi poprzednie auta ok. 7.0-7.2l)
chyba raczej dobrze biorąc pod uwagę niezawodność auta
jak narazie nic
żadnych