Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

KotteK, 5 lat temu
Silnik 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Rok produkcji 2007
Honda Accord VII Kombi 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Prawdę mówiąc mam problemy z zapamiętaniem gdzie znajduje się mechanizm otwierający maskę - tak rzadko tam zaglądam.
Karoseria : Faktycznie ten lakier rysuje pęd powietrza... :)
Inne
Auto faktycznie jak przystało na japońskie produkcje jest niezawodne. Jednak na wstępie trzeba zaznaczyć jak dbasz tak masz!
Na obecną chwilę brak jakichkolwiek usterek. Moc w zupełności wystarczy chodź nie kiedy brak mu tych kilkudziesięciu Nm w niskim zakresie obrotów.
No coż... trwałość lakieru pozostawię bez komentarza. Co do rdzy nie ma tragedii (jedynie newralgiczne miejsca w kombi jakim są tylne błotniki) nawet znacznie lepiej wypada na tle konkurencji z zachodu - Audi A4/A6 kombi z którymi się spotkałem.
W zupełności wystarcza dla mojej rodziny gdzie wzrost oscyluje w granicach 180cm, wręcz jest sporo miejsca.
Wyciszenie jest adekwatne do tego co chciał nam zaoferować producent - "sportowe" auto. Chodź śmiem twierdzić że nadkola powinny być znacznie lepiej wytłumione.
Przez 2 lata użytkowania nie spotkały mnie jakieś mega koszty poza wymianami płynów, olejów czy tarczy/klocków. Bardziej bym się zastanowił dlaczego Honda posiada mało zamienników swoich części a jak posiada to kiepskiej jakości. A produkty OEM bywają często bardzo drogie.
Dorzuciłbym 3 brakujące kwestie w/w i byłoby cudnie. - jakość karoserii (lakier) - kilka Nm dostepnych wcześniej - wyciszenie nadkoli

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW [l/100km]

12,0