Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

Carlosik , 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 112KM 82kW
Rok produkcji 1993
Honda Concerto Hatchback 1.6 16V 112KM 82kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania ! ! !
Auto dobre na krótkich jak i dalekich rodzinnych wyjazdach, nie powala super sylwetką i nowoczesnością ale to w końcu 1992 rok a wyposażenie ma jak na tamte czasy "full wypas - el lusterka wsz. szyby szyber dach elektryczny el ust świateł, centralny zamek, klimatyzacja... Prektycznie bezawaryjne nigdy mnie nie zawiodło. Auto ma również zacięcie sportowe 112 koni robi go groźnym rywalem dla niektórych młodszych rocznikowo dwulitrówek...
Silnik to największy plus w tym samochodzie... Zaopatrzyłem go w LPG bo wiadomo że paliwko drożeje i na gazie jeździ sie tanio a i nawet mimo wielu negatywnym opiniom co do gazu ja z gazem nie ma problemu... Silnik po 2 latach użytkowania zaczął mi troszke brać oleju więcej niż zwykle ale mi to nie przeszkadza... Przejechałem nim ponad 30 tysięcy km miał na początku 150 tyś i dalej pracuje z wysoką kulturą może nie jest dynamiczny do 3,5 tyś obr/min ale powyzej 4tyśobr. "wgniata w fotel" 112 KMto niby nie dużo ale naprawde daje rade...
nie mam zastrzeżeńco do skrzyni, poza jednym małym szczegółem a mianowicie czasami jest problem ze wstecznym lubi pogruchotać ale wskakuje zawsze :) nie jest to oczywiśćie uciążliwe poza tym zadnego problemu... Czasami wydaje mi sie że 5 bieg jest za "krótki" ale to wysokoobrotowy silnik więc nie przeszkadza mu kręcenie nawet do 6, 7 tyś
Tu tez jest dobrze do roboty będe miał tylko przeguby i choć do tego auta z zamiennikami jest trudniej niz do innych marek to da sie przeżyć. amortyzatory spisują sie niźle choć ich sprawność nie jest juz taka sama jak 100tys km temu więc też sobie wymienie
widoczność bardzo dobra nie ma z niczym problemu do przodu do tyłu z boku w każdą strone
nie mam zastrzeżeń wszystko w zasięgu ręki do niczego nie mozna sie przyczepić w środku otoczenie jak najbardziej sprzyjające kierowcy
klima tak że w lato luksus z ogrzewaniem nie ma problemu szybko sie nagrzewa, ogrzewane lusterka i tylnia szyba choć tylna szyba czasami ma problem z odparowaniem
Jak na takie nie duze kompaktowe autko to miejsca jest dość zarówno dla kierowcy jak i pasażerów
Nie jest to auto specjalnie głośne choć do najcichszych tez nie należy. Posiadacze hond z tym silnikiem napewno zauważyli że po przekroczeniu 4 tysięcy obr/min silnik tak jakby idzieciszej hmm... to około 140km/h na 5 biegu
nie no nie wiem jak to zakwalifikować bo na gazie jeźdze praktycznie o pólowe taniej wychodzi na gazie koło 8 do 9 litrów na dłuższych trasach spadało do 7 litrów na paliwie pali około 7,5 litra benzyny. naprawy jakie naprawy?? poza wymianą części typowo eksploatacyjnych nie ma problemu
Auto jest stosunkowo rzadkie na naszym rynku ale napewno za cene około 5 tysięcy można kupić naprawde dobry okaz z pełnym wyposażeniem i z silnikiem 1,6
nic z tych rzeczy...
narazie - odpukać nic poważnego