Ocena kierowcy - Honda CR-V II

Rok produkcji 2005
Honda CR-V II 2.0 16V 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia biegow
Układ hamulcowy : Piszczenie przy hamowaniu w lewym przednim kole
Auto godne polecenia, bardzo ładne. Nie starzeje się. Wciąż może się podobać. Jest wygodne. Dość drogie w utrzymaniu jeśli chodzi o spalanie i ewentualne naprawy.
Silnik oceniam pozytywnie ze wzgledu na bezawaryjność. Niestety jednak brak mu mocy przy wyższych prędkościach. Nie jest tez elastyczny co powoduje że jeśli chcemy jechać dynamicznie trzeba redukować i wchodzić na bardzo wysokie obroty.
Skrzynia rewelacyjna. Takiej się spodziewałem. Biegi wchodzą szybko, są krótkie jak w sportowym samochodzie.Jak to w japończykach wsteczny czasem nie wchodzi za 1 razem.
Dla mnie super. Auto jest bardzo stabilne, przewidywalne na drodze, zawieszenie jest optymalne nie za twarde ale też nie buja w zakrętach. Honda prowadzi się bardzo pewnie.Jedynie na progach zwalniająch tył potrafi mocno dobić.
Tutaj nie najwyższa ocena ponieważ rdza pojawia się w kilku miejscach. Mimo że auto jest bezwypadkowe to ma swoje źle zabezpieczone miejsca przed korozją. Np odpływy od wewnętrznej strony drzwi oraz pod klamkami. Jednak tragedii nie ma jak na Honde z tych lat produkcji.
Bardzo dobra. W miarę duże lusterka , szyby boczne duże, nie mam problemu z parkowaniem. Chociaż przydały by się czujniki parkowania dla większej wygody przy parkowaniu.
Wszytko jest pod ręką, prosta klimatyzacja, bardzo wygodna, raczej w środku jest minimalistycznie bez zbędnych udziwnień czy niepotrzebnych przycisków. Może przydało by się więcej schowków bo jednak między kierowcą a pasażerem jet tzw stolik który ma dość płytkie schowki.
Tutaj rewelacja. Ogrzewanie jest wspaniałe. Naprawde w malo którym aucie tak szybko wieje ciepło z nawiewów. W swojej CRV mam grzane fotele co dodatkowo podnosi komfort w zimie.
Bez uwag. Kabina obszerna, miejsca na nogi bardzo dużo, kanapa jest regulowana jak i oparcia, bagażnik ustawny i bardzo pojemny. Auto rodzinne.
Spodziewałem sie gorszego wyciszenia. Silnika nie słychać na postoju,w trasie również nawet przy wysokich prędkościach. Przy rozpędzaniu słychać silnik ale jest to meega przyjemny dźwięk dla ucha brzmi rasowo. Daje 4 że względu na szumy od lusterek i wysokiej karoserii ,w trasie niestety na dłuższą metę jest to mocno uciążliwe
Części są dosc drogie, niektore wymagają aby byly orginalne.Awarie jakiekolwiek jeśli są to wynikać mogą z przebiegu bądź zaniedbań. Spalanie jest wysokie jak dla mnie. W mieście 10-13 l. W trasie około 9-10 jadąc 120-130 . Powyżej to już wir w baku.
Samochód trzyma cenę. Nie traci na wartości. Ciężko znaleźć porządnego suwa itp za podobna cenę. Auto jest dobrze wykonane.
U mnie było kilka małych awarii m.in. centralny zamek, coś ciągle piszczy w lewym przednim kole przy hamowaniu. Wymiana czujnika spalania stukowego, katalizator
Poważnych usterek nie było a przynajmniej takich które miały by unieruchomić auto. Drobne napisałem wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]

10,3