Ocena kierowcy - Honda CRX II

krzychu-k14, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 124KM 91kW
Rok produkcji 1990
Honda CRX II 1.6 i 16V 124KM 91kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : choć w miarę jedzenia apetyt rośnie i tak mało kto na drodze ma szanse do mnie :) No i zawiecha jest naprawdę super
Zawieszenie : przy mojej jeździe zawsze pada ale żeby 12 tulejek w 1 dzień zajechać chyba było jakieś badziewie założone no i teraz znowu poszła guma pod silnikiem
Silnik : aparat zapłonowy mi padł a potem w wymienionym aparacie zapłonowym cewka tak zaśniedziała aż autko stanęło szkoda że na trasie wszystko prucz tej cewki czyściłem:(
Przeniesienie napędu : trzeba uważać na oponki :)
Kocham ten wóz
jeden minus jak jest ciepły i go odpale to w pierwszym momencie gaśnie, no i przy ruszaniu trzeba troche gazu dodać by nie zgasł w audi z tym było zdecydowanie lepiej ale po zatym wciska w fotel :)) Po kilku miesiącach stwierdzam że to jednak sporo za mało:(
4 bo z drugiego biegu na pierwszy trzeba na hama wciskać jak chce się poszaleć może za dużo wymagam po zatym rewelacja
o ile oponki nie są za szerokie ostatnio włożyłem 195/50/R15 i czuć już że kierownica ciężej chodzi no i na koleinach bez rewelki także wracam do 185/65/R14 na tych była rewelacja
minusem są światła słabo widać w nocy chyba założę ksenony by czasami jakiegoś rowerzysty nie potrącić
góra 2 km i jest nagrzany a na lato mam klime :)
z tyłu ciasno ale jak się ściśnie to i w 5 się zmieściliśmy :)
W takim aucie chyba nie chodzi o cisze ale jest dobrze przez uszczelki nic nie dmucha nawet przy 200 km/h
Jeżdże na gazie i nie żałuje sobie i średnio wychodzi 9 l jedynie raz jak non stop tyły obroty na czerwonym to mi wyszło 12,5 l ale to była już rzeźnia przy której straciłem 4 nowe oponki (się spaliły a miały dopiero 4 miechy i nie były to polskie szajsy) Po 2 miesiącach jestem zmuszony stwierdzić że żadko kiedy mogę się zmieścić w 10 l częściej jest pod 13 a i zdaża się 15 a dołożyłem tyko sportowy dolot i kolektor co prawda wskazówka obrotów często przy czerwonym bywa
Szkoda że te uturbione mają kosmiczne ceny:(
mam te auto 3 miesiące i w tym roku miało już wymieniane wszystkie tuleje na nowe po kupnie byłem na przeglądzie i nie miało żadnych luzów a po miesiącu padły mi wszystkie tuleje koszt ok 1000 zł z robocizną (wkładam poliuturenowe podobno mocniejsze) do przeczyszczenia silniczek krokowy, spalone 4 opony innymi autami nie spaliłem nigdy wszystkich opon nawet przednich nie spaliłem, no i teraz mi jeszcze poszedł aparat zapłonowy 290 zł, no i pokrzywiłem tarcze z przodu także najtaniej to nie wychodzi jak się szaleje, no i 1l oleju tak na 2000 km kupuje ceramizer podobno ma pomóc w tej spyrce
jeszcze nie było ale te drobne źle wróżą

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 124KM 91kW [l/100km]

10,8