Ocena kierowcy - Honda FR-V

piotr, 17 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2006
Honda FR-V 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Mimo wszystko jest to najlepsze auto jakie miałem, a było ich 12... W moim przypadku, kiedy potrzebowałem właśnie auta sześcioosobowego, to był najlepszy i chyba jedyny wybór (pozostawał jeszcze Fiat Multipla, ale czy TO jest wybór?). Żona, która głównie tym autem jeździ ma o nim nieco lepszą opinię niż ja - co też warto nadmienić...
Miło "warczy" przy wejściu na wyższe obroty. Aż korci mocniej nacisnąć pedał gazu...
Nie miałem problemów z wrzuceniem 6 biegu jak w innych komentarzach. Wszystko płynnie. Rewelacyjne umieszczenie lewarka, jak joistica na konsoli środkowej w pobliżu kierownicy.
Trochę ściąga w prawo - na razie serwis sobie ztym nie poradził. Za bardzo czułe wspomaganie. Przy nierównościach jezdni drgania przenoszą się wyraźnie na kierownicę. Zimą ESP reagowało regularnie na wszytkich nawet lekko zaśnieżonych zakrętach.
Do przodu - bardzo dobrze. Na bok w prawo - przesłaniają widoczność zagłowki średkowego fotela w pierwszym rzędzie. Do tyłu - beznadziejnie, ale mam czujniki cofania z podaniem odległości.
Mały minus za miejsce usytuowania przycisków sterujących szybami.
Super skuteczność.
Dużo przestrzeni ogólnie. Kierowca trochę mniej uprzywilejowany niż w innych autach tej klasy - to z uwagi na środkowy przedni fotel
Bez uwag.
Tu niestety rozczarowanie. Spalanie zimą przy jeździe głównie na krótkich trasach - do około 11,0l. Latem przy naprawdę delikatnej jeździe 8,5l. Komputer przekłamuje odejmując około 0,4l - sprawdzałem wielokrotnie. W serwisie twierdzą, że po przejechaniu 20.000km i pierwszej wymianie oleju powinno być lepiej. Oby - bo będę zły..
Z zastrzeżeniem, że tylko w przypadku promocji i dodatkowego upustu. Katalogowa cena jest zbyt wysoka.
Odkleiły się trochę czarne ozdobne okleiny słupków drzwi. Wymieniono na gwarancji.
Bez uwag.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]