Szukaj

Informacje o Honda FR-V

Lata produkcji: 2005 – 2009
Segment: VANy
Kompaktowy minivan (segment K) produkowany w latach 2004-2009. Poprzednikiem FR-V był przeznaczony wyłącznie na rynek japoński model S-MX. FR-V był obok Fiata Multipli jedynym samochodem na rynku europejskim mieszczącym sześć osób w dwóch rzędach siedzeń (układ 3+3). Pod względem stylistycznym był kontynuatorem linii zapoczątkowanej przez Hondę Jazz i Accord Tourer. W 2007 roku FR-V przeszedł drobny face-lifting. W 2009 roku został wycofany z produkcji z powodu kiepskich wyników sprzedaży.
czytaj więcej
Powagosław
Wyjątkowo urodziwy typ w klasie kompaktowych minivanów. O praktyczności wspominać nie trzeba, bo to hasło „praktyczność” to synonim hasła „minivan”. A jakość to synonim FR-V ~Powagosław
Luzacjusz
Reinkarnacja koncepcji zastosowanej w słynnym, ale baaardzo brzydkim Fiacie Multipla. Całkiem zgrabny FR-V wygląda przy nim tak, jakby Jacek Krzynówek ponownie narodził się w ciele Cristiano Ronaldo. ~Luzacjusz

Honda FR-V – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Honda FR-V

Liczba ocen: 120
Ogólna ocena
4,3 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(80%)

Zalety

+ Brak poważnych usterek + Brak drobnych usterek + Wentylacja i ogrzewanie

Wady

- Widoczność - Koszty utrzymania - Karoseria

Wybrane oceny

4,3
~Bart10152
Minivan 1.7 i 16V 125KM 92kW
Honda FR-V
Przyjemne auto rodzinne! Rewelacyjna praca silnika i układu kierowniczego, w miarę dobra karoseria (lecz nie idealna), ogromna przestrzeń do transportu ludzi i sprzętu. Łatwy dostęp dla mechaników, w miarę logiczne rozwiązania przy silniku. Minusem jest konieczność ręcznej regulacji zaworów ze względu na brak hydraulicznych regulatorów. Taka regulacja raz do roku , raz na półtorej roku. Dla kupujących, polecam odrazu wymienić termostat ( koszt kilkunastu złotych) gdyż u mnie od nowości się zatarł i przegrzał nieco uszczelkę pod głowicą. Po wymianie uszczelki silnik dalej dobrze funkcjonuje. Co najważniejsze, jest to 6 osobowe auto! Minusem jest wyciszenie przestrzeni podłogi, co może wpłynąć na komfort podczas jazdy.
4,2
~starfish
Minivan 1.7 i 16V 125KM 92kW
Honda FR-V
Ogólnie przyjemne auto. Niby nie duże, a dosyć pakowne, idealne do miasta, na trasy trochę gorzej, ale to głownie przez silnik i skrzynię, podejrzewam,że z 1.8 jest dużo lepiej. Spory bagażnik, w miarę sensowne spalanie. Skrzynia biegów źle zestopniowana, słaby silnik ,ale za to całość bezawaryjna. Bardzo przyjemne wnętrze, ładne bursztynowe podświetlenie zegarów. Auto 6-ścio osobowe, co dla niektórych może być zaletą, trzy w miarę drobne osoby spokojnie mogą jechać z przodu. Ze względu na silnik i skrzynię nie kupiłbym tego auta drugi raz, ale mimo tego jestem z niego zadowolony ponieważ 80% mojej jazdy to miasto, a tutaj auto wypada naprawdę nieźle. Auto dosyć ładne i mało spotykane na naszych drogach.
4,4
~Marcin - Łódź
Minivan 1.7 i 16V 125KM 92kW
Honda FR-V
Dla moich potrzeb jest to auto rewelacyjne. Jeżdżę głownie w mieście , od czasu do czasu jakaś trasa do 120km w jedną stronę. Auto jest bardzo wygodne zarówno dla kierowcy jaki i dla pasażerów, aczkolwiek podróżowanie w 6 dorosłych osób tym autem na dłuższej trasie jest niewygodne. 2-4 osoby podróżują bardzo komfortowo. Dla niektórych dużym problemem jest silnik 1.7, który rzeczywiście jest słaby i mało dynamiczny, natomiast świetnie sprawuje się u kierowców , którzy jeżdżą w miarę przepisowo i dynamika jest mniej ważna niż spalanie. To co mi się podoba w tym aucie, to, to,że jest mało popularne, w całym tym zalewie passatów i golfów mam auto , które choć trochę się wyróżnia na naszych drogach. Ogólnie polecam Hondę FR-V, bardzo fajne i nietuzinkowe auto.
Honda FR-V