Ocena kierowcy - Honda FR-V

Robot, 17 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Auto podoba się wielu znajomym . Na drodze jest ich mało. Wnętrze również może się podobać. Przy jeździe w 3 ( z dzieckiem po środku - siedzenie cofnięte do tyłu) jes bardzo pakowny.
Na moje potrzeby (spokojna jazda) wystarczy.
Mogła by być bardziej precyzyjna
Przełożenie opon w kiepskim warsztacie (zima/lato) skutkuje drganiami kierownicy przy około 100 km/h. W moim mieściepróbowałem w 3 różnych warsztatach. W końcu zadzwoniłem do Hondy i poradzili mi dobry warsztat w Szczecinie. Od tego czasu przekładam koła tylko tam i nie mam problemów z drgająca kierownicą.
Trzeba się przyzwyczaić. Ale nie jest xle
Jest dobrze. Tylko otwieranie klapki wlewu paliw w podłodze przy kierowcy (czy to standard w u Hondy). Dodatkowe miejsce na śmieci ciężkie do posprzątania.
Przednie fotele mogły by się przesówać ciut w bardziej do tyłu. Za bardzo zabudowana przestrzeń pod nogami pasażera. Jak bym był pasażerem to by mi to z moim wzrostem przeszkadzało.
Nie jest źle.
Jadąc zimą ok 70 km/h (zatłoczona droga) na 6 biegu udało mi sie osiągnąć ok 6l/100 ale w miście przy krótkich trasach ok 2 km postój i tak dalej wychodzi 14/100 (starając c się jechać bez ciężkiej nogi)
Podłokietnik w drzwiach kierowcy - wytarł się bardzo szybko. Plastiki (zwłaszcz te posrebrzane mają tendencje do wycierania się). Trzeba uważać by za mocno i za długo nic nie pocierać.
Lakiernik stwierdził ,że lakier czarny) jest zbyt miękki. W/g niego po roku czasu jest zbyt mocno zużyty . Może dlatego ,że samochód myty był w myjniach automatycznych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

6,9