Ocena kierowcy - Honda FR-V

automaniak38, 12 lat temu
Silnik 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Honda FR-V 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd jest the best żaden van takiego nie ma , silnik jest super no i komfort jazdy jest naj naj lepszy.
Honda Frv to naprawdę dobre auto choć nie docenione lecz warte uwagi choć jest bardzo ciężko kupić ładny model w polsce jest ich mało i mały wybór. No i Honda już ich nie produkuje ale bodajże w 2013 roku ma wejść nowe Frv z napędem hybrydowym .
Silnik bardzo cichy jak na ropniak. bardzo ładnie pracuje, bez żadnych problemów , przyspieszenie jest naprawdę dobre aż się zdziwiłem co ten silniczek potrafi ,spalanie w lipcu po mieście z włączonymi światłami mijania , radio , navigacja no i klima przy jeżdzie agresywnej max 8, 5 lit na 100 km, Na trasie z pomorza do Zakopanego z śred, szybkością 120 do 160 km/h 6,5 lit do 7,5 lit Mając wcześniej VW Tourana z 2,0 silnikiem palił mi więcej około 0,5 litra no i ciągle problemy z turbina , z zaworem EGR, wtryski no i przeklęty DPF , W Hondzie nie mam DPF-u.
Skrzynia 6 stopniowa manualna, bardzo dobrze załancza się każdy bieg , płynnie i bardzo przyjemnie.
Układ jezdny na wysokim poziomie,Dzięki swej sylwetce autko jest przyklejone do jezdni.FRV jest nie za wysokim vanem ani nie za długim ale za to szerokim dzięki temu autko sunie po drodze jak po szynach.
Na pewno najsłabsza widoczność ma do tyłu ale po montażu czujników parkowania czujem się bezpieczniej że nie przejedziemy jakiegoś pieska ani nie zadrapiemy zderzaka . Polecam montaz czujników.
Ogrzewanie zima jak w piecyku a klima latem jesli masz szczelna i co rok serwisowana będzie chodzić bez awaryjnie .Latem wchodze do nagrzanego auta i dosłownie za kilkanaście sek. w autku czuć miły chłodzik .Podobnie jest zima z tym że czuć miłe ciepełko
Na początku nie mogłem przyzwyczaić się do tego trzeciego siedzenia z przodu z tym że go prawie nigdy nie używam raczej służy jako podlokietnik. Autkiem jeżdzi także Żona i to ona używa 3 miejsca z przodu w sumie stwierdziła że nie ma dla niej różnicy czy są dwa fotele czy trzy nawet jakoś rażniej jej się jeżdzi jak siedzą dzieciaki z przodu.Z tylu miejsca na makxa więcej o wiele jak w Touranie Za to jest mniejszy bagażnik w Hondzie FRV
Bardzo dobre w kabinie nie usłyszysz silnika będziesz się zastanawiał czy to benz czy disel.
Mam najbogatsza wersje Hondy Frv z navi klimatronikiem , szyberdach , relingi itd. z tego co wiem kosztowała 128 tys. uważam że co najmniej o 30 tys. za drogo choc jakość jest lepsza niż w Vw Touranie czy Fordzie Smaxie Za drogi dla przeciętnego Polaka który zarabia od 1,5 do 5 tys zł
Wymieniam olej wszystkie filtry , co roku lub co 15 do 20 tys, km raz do roku sprawdzam klimatyzacje .no i wymieniam kola z letnich na zimowe lub odwrotnie.
Wymieniłem po 100 tys jazdy tarcze hamulcowe i klocki w 4 kołach ale to normalka wymiana w serwisie Hondy zapłaciłem za wszystko 820 zl a w vw ponad 1000 zl Tylko to mam nadzieje że nadal będzie bezawaryjny.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CTDi 140KM 103kW [l/100km]

7,4