Ocena kierowcy - Honda HR-V I

Dario, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silniczek w tej wersji troche za słaby jak na ten samochód - gdybym kupował jeszcze raz to tylko 125 KM, trzeba dać po obrotach / ale to w prawie w każdej Hani/ aby dynamicznie ruszył. Generalnie dynamika do miasta ok, jechałem nim ostatnio do Chorwacji- wiadomo że męka to tylko na naszych dziurawych drogach- potem na autostardach ok- powyżej 120 km/h już było głośno a jak jechałem 150 to już trochę męcząco jednak przyzwyczaiłem się do tego i jade tak 100-130 i jest ok.Wolne obroty - silnik prawie niesłyszalny i raz myślałem że mi zgasła więc przekręciłem kluczyk- az mi serce zadrżało od tego dzwięku...Silnik bierze olej - na trasie po 2000 km zużyło mi ok1 litra
bardzo dobrze- wyjątek to wsteczny ..trochę haczy ale już sie przywyczałem .
czekam na zime bo nie miałem okazji sprawdzić napędów- tyle co w błocie i sobie radzi. wersja 3 drzwiowa buja na poprzecznych nierównościach i czasem coś skrzypi.
do przodu widać dużo wiecej niż w osbówce - do tyłu radzę czujniki cofania -przydają się bardzo - lusterka boczne super- widocznośc prawie jak w tirze.
fotele przednie trcohe niewygodne na trasie trzeba co 300 km robić przerwy- ja mam 185 cm. reszta ok, tylko jeszcze sterowanie szybami za bardzo z tyłu panela drzwi trzeba sie dobrze cofnać aby natrafic na sterownik szyby.z tyłu nie jest źle wiozłem 2 osoby ok 170 cm i było ok .
klima działa bardzo dobrze - testowałem w 40 stopniach/ i było bardzo dobrze. jednak spadek mocy silnika jest już bardzo odczuwalny na trasie przy wyprzedzaniu trzeba zredukować i kopa.
ja nie narzekam - a komu nie pasuje to \"przystanek autobusowy niedaleko\".nie jest żle tylko trzeba troche przednie fotele odsunąć.Bagażnik mały ale przy 2 osobach to jest ok- mozna jeszcze złozyć fotele i się robi mały busik.
myślę że dobry poziom.
dobrze że mam gaz- na trasie minimum to 8,8 l - super wynik - max to jakieś 12 było przy autostardzie i 15-160 km.h - te dane oczywiscie przy spalaniu gazu - jak nie musze to nie jade na benzynie tylko przy zaalaniu to jest potrzebne- średnio w mieście Warszawie 10 l gazu - myśle że jest to bardzo dobry wynik.koło zapasowe w bagażniku co pomniejszyło toche jego pojemność.
na razie tylko sie żarówka spaliła i to wszystko-
brak i oby tak zostało.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW [l/100km]