Ocena kierowcy - Honda HR-V I

właściciel, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Duży prześwit, miękkie zawieszenie na dziury, nieruwności itp.
Silnik : bierze olej
Układ elektryczny : tylna wycieraczka
Układ elektryczny : lusterka
Silnik kiepski to mało powiedziane, napędu na cztery nie można nazwać terenowym ale w zimie i łatwym terenie pomaga, wysoki prześwit fajna sprawa, pod względem wygody tylko wersja 4 drzwiowa, blacharka przy nadkolach się sypie. Jak ktoś ma konieczność czestej jazdy po lekkim terenie to sie nadaje. Nie na dłuższe trasy.
Nie wiem czy samochód dojechany czy taki egzemplaż. Bierze olej i to duuuużo, ponad 0,5 litra na 1000. Zrobiona góra silnika, kompresja dobra a on dalej bierze. Moc i osiągi tragedia! Duża buda + mały i słaby silnik = strach w oczach przy wyprzedzaniu. Pewnie VTEC jest lepszym wyjsciem
Całkiem dobra, dość precyzyjnie wchodzi, choć uczucie troche jak mieszanie kijem w wodzie. Haczy 1 i wsteczny
Absolutnie nie sportowy ale dobry. Auto wysokie wiec do drogi sie raczej nie klei, ale dziury w drodze wybiera dobrze
Bardzo dobra, wysoko umieszczone siedzenie, duże szyby, jedynie do tyłu rochę gorzej ale są ogromne lusterka
Tylko podstawowe przyciski i pokrętła wiec trudno sie zgubić. Razi brak termometra
Dmucha, grzeje, wentyluje
Wersja 5 drzwiowa całkiem dobrze, 3 drzwiowa bardzo utrudnia życie pasażerowi
Od setki podkręcamy radio a od 120 stopery do uszu. Tyle ze 120 km/h tylko na długim prostym odcinku rozwiniemy wiec w zasadzie stopery nie potrzebne radio owszem
Originalne części i płyny eksploatacyjne ( a takie są zalecane ) drogie jak diabli, na szczescie poza remontam silnika i wymianą płynów nic nie robiłem.
Cały czas obraz całości psuje fatalny silnik. Pewnie zrobiłem błąd że poszedłem w 105 KM. Dużo nie dałem ale też wiecej nie był wart.
Mam go 8 miesięcy i około 7 tys km przejechane wiec za mojej kadencji nic sie nie posypało oprócz bezpiecznika, natomiast kupiłem z zatartym tylnym silniczkiem wycieraczki i lusterka się rozkładają ale nie składają (chyba ze tak ma być )
Remont silnika który de facto nic nie dał. Być może mechanik kiepski.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW [l/100km]

8,2