Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

AndSzel, 8 lat temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Atrakcyjny wygląd, przestronne wnętrze, niskie spalanie, wygoda i ergonomia.
Ładne, wygodne, przestronne i ekonomiczne autko. W sam raz do spokojnej, codziennej jazdy do/z pracy (jak w moim przypadku).
Silnik benzynowy mógłby być trochę cichszy ale to zapewne wina słabszego wyciszenia.
Biegi w skrzyni manualnej wchodzą bez zarzutu a lewarek zmiany biegów jest zawsze pod ręką.
Autko ładnie się prowadzi i dobrze tłumi wszelkie nierówności na drogach. Mi taki układ jezdny jak najbardziej odpowiada.
Nie ma problemów z widocznością, nawet do tyłu. Poza tym czujniki parkowania przóed/tył spisują się bez zarzutów i dodatkowo są pomocne w parkowaniu.
Ergonomia w Hondzie HR-V (w wersji Elegance, którą posiadam) jest jej wielkim atutem! Wszystko jest pod ręką, czyli tam gdzie powinno być!
Wentylacja i ogrzewanie? Bez uwag. Jak na razie wszystko działą tak jak powinno. Mały minus dałbym za nowy (i zarazem drogi) czynnik chłodniczy ale takie są niestety przepisy UE...
Kolejny wielki atut nowej HR-Vki to przestrzeń! Przy wyborze auta był to dla mnie jeden z priorytetów i nie ma do czego pod tym względem się czepiać. Miejsca jest dużo dla wszystkich a bagażnik to klasa sama w sobie.
Jak już wspomniałem silnik mógłby być lepiej wycziszony.
Jak na razie jestem miło zaskoczony spalaniem nowej HR-Vki (jeżdżę w trybie ECON). Co do kosztów napraw czy części to na razie nic nie mogę powiedzieć, bo niczego ne wymianiałem.
Cena mogłaby być niższa ale wiadomo, że w przypadku Hondy płaci się za jakość. Poza tym systemy bezpieczeństwa, które posiada ta Honda, też swoje muszą kosztować. Bezpieczeństwo zawsze kosztowało i kosztować musi.
Nie stwierdziłem.
Nie stwierdziłem.