Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód generalnie polecam. To moja trzecia nowa honda. Ma oczywiście swoje wady, ale bez wahania kupiłbym go ponownie. Zrobiłem jedynie przerwę i po Civic kupiłem Suzuki SX4, s-cross, ale wróciłem szybko do Hondy, chociaż Suzuki też nie takie złe. Samochód dobrze wykończony i ekonomiczny. Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy. Spokojnie do 100 km/h, można bez problemu zejść poniżej 5 l na trasie. W mieście nawet w zimie, przy krótkich odcinkach do 10 km, nigdy nie przekroczyłem 7,5 litra. Fakt jeżdżę ekonomicznie, nie gonię jak szalony od skrzyżowania do skrzyżowania, widząc, że na pewno będę stał na czerwonym. Sprawdzam zawsze metodą tankowania do pełna. Jeszcze jedno, to moje pierwsze auto, gdzie dane z komputera zgadzają się z danymi spod dystrybutora:). Auto wygodne i rodzinne, pakowne, byłem wielokrotnie w dłuższej trasie w Chorwacji, na Węgrzech, w Wiedniu. Oczywiście na autostrady nadaje się średnio, ale nie ma tragedii. Faktycznie nie prowadzi się jak poprzedni civic, ale nie o to w nim chodzi. Generalnie jest na prawdę dobrze.
Silnik OK, jak trzeba to dość dynamiczny. Nie rozumiem, jak ktoś kupuje auto za taką kasę i później narzeka, że nie ma dynamiki, bez sprawdzenia. Zawsze można odbyć jazdę testową. Silnik jest głośny, to fakt przy przyśpieszaniu i czasami bucząca praca wtryskiwaczy, szczególnie słyszalna przy jeździe na niższych biegach z małym prędkościami, ale po roku się przyzwyczaiłem. Na trasie OK, nawet przy 140.
Jest OK, aczkolwiek dwójka czasami haczy
W porównaniu z SX4 -S-cross bardzo dobry.
OK, delikatny lakier
Dobra, to jedyne w SX4-s-cross było lepsze :) (silnik 1,6)
Super!
Bez zastrzeżeń
Super!
Najgorsza rzecz w tym aucie, ale w SC4 s-cross 1,6, na pewno było znacznie gorzej. Jednak ponownie kupiłbym to auto. Kolega ma wersję po lifcie. Sprawdziłem jest trochę lepiej.
OK
Kupiłem wersję wyprzedażową, elegance, metalik, nawigacja, itp za 84.000.
Na razie OK
Na razie OK