Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

marek, 3 lata temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Objetośc ptyłu dla pasażerów,magic seats -fajne poręczne rozwiązanie,nie znałem go wcześniej.
Dzień dobry.Honda wzięta w leasing i uzytkowana przeze mnie 3 lata.Wrażenie mieszane tzn spodziewałem sie więcej za te pieniądze może za dużo.Auto w kosztach przeszacowane -za drogie -nie będę pisał o tym co było rozpatrywane bo opcji było i jest tyle że głowa mała,wyszła Honda bo w rodzinie jest wyznawca tej marki....Jeździełm 3 lata więc coś moge obiektywnie powiedzieć.Po 3 latach zmiana na Mazdę CX-3 i od dwóch lat Mazda i jakos postaram się do niej odnieść (jakiś punkt odniesienia musi być bo jak powiedziec ze auto szybkie-w stosunku do czego? Do malucha czy do Forda St? ) Na plusy Hondki -duzy (to niezły zaskok) "przedział pasażerski" i bagaznik,,bryła cieszy oko przynajmniej jakiś czas na początku,sprawna do poruszania się po mieście,ograniczona ilość usterek.Minusy -mam 195cm i dla mnie fotel z przodu za mało sie cofa i kiepsko podpiera uda - takie moje wrażenie może mam coś z małpy,za długie ręce albo coś ale dla mnie wrazenie jak kiedyś w pierwszej Megance ,żonie pasuje dla mnie za mało i stąd ograniczony komfort.Przy pełnym aucie wyraźne braki mocy,Zaparowane reflektory -w ramach gwarancji wymienione (a moze wystarczyło nawiercic otwory żeby woda odparowała?? -ale ja płącąc taka kasę nie będe tego robił) problemy z instalacja elektryczną (spięcia) skutkiem czego wariujące czujniki - serwis usunał w ramach gwarancji no i gwóźdź programu -przy 70tys padła skrzynia ...manualna skrzynia biegów....nie wiem co o tym mysleć....troche tego dużo jak za tak drogie auto i do tego salonowe.Spalanie OK ale obecna cx-3 ka przy silniku 2 litrowym pali tyle samo - o co tu chodzi? Silnik w Hondzie mneijszy o pół litra pojemności a pali tyle samo,boze słabszy niż Mazdy to czuć.Boję sie pomysleć o awarii w Hondzie bo silnik potwornie skomplikowany i wszystkie procedury naprawa tylko w ASO (takie informacje mam od kierownika salonu/serwisu) Mazda bez jednej jedynej usterki,jeżdzę dwa lata za rok koniec leasingu i cos nowego -będzie T-Roc .W stosunku do CX-3 ,Honda pakowniejsza,dynamika po starcie ciut lepsza,przy ząładowaniu czuc niedostatki mocy,w Mazdzie jej nie brakuje.solidność montazu -remis (na moje oko) uroda,hm...Mazda ma chyba bardziej ponad czasową sylwetkę i będzie się wolniej starzała...Na plus Mazdy -zero jakichkolwiek problemów,silnik 2l w słąbszej odmianie.
Świetny,trochę bez turbo słaby ale czuję dla następonych uzytkowników problemy z obsługą-jak wyraził sie mechanik to może być Hondowski ecoboost jak u Forda,dopóki jeździ jest świetnie,jak będzie problem to.....będzie
To się nie powinno w żadnej marce przytrafić.Wymiana skrzyni,a gdyby było po gwarancji to nie chce myslec o kosztach...
Bez zarzutu,auto nie do szaleństw,raczej kobiece w odbiorze.
Ładana-co sie komu podoba,ale strasznei miękki lakier,myjnia go masakruje...Trzeba by jakąś powłokę ceramiczną jak ktoś palnuje używać to dłuzej.
Moze ciut za sztywna,źle filtruje nierówności....Tzn ogólnie dobrze ale w jeepie czy maździe lepiej.Tak to ujmę.
Chyba w kazdym aucie na 5 *
Bez zarzutu.
Z tyłu na gabaryty autka -REWELACYJNIE-dla mnie jako wysokiego kierowcy jak pisałem-brak regulacji wzdłużnej fotela! Za malo!
Przy wyższych obrotach słychac natrętnie silniik.
Daję 5 gwiazdek bo serwis gwarancyjny i leasingowy-super wygoda.
ZA DROGO biorac pod uwage konkurencję
Przepalanie żarówek,czujniki parkowania zwariowały -naprawa/wymiana czegos w instalacji pomogła,reflektory parujące (zbierąła sie woda),padło poza przeglądami łożysko
Skrzynia ktora padła to za duzo w nowym aucie.Marka Honda chyab zobowiązuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-VTEC 130KM 96kW [l/100km]

6,2