Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

Jarek, 2 lata temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
To pierwsza Honda którą użytkuję. Przez kilkanaście lat wcześniej jeździłem Peugeotami, 207SW i 3008 - obydwa 1,6hdi i 107 w benzynie. Od dawna przyglądałem się tej wersji, po prostu mi się podoba, dlatego zdecydowałem się na jej kupno. Zdawałem sobie sprawę, że silnik 1,5 o mocy 130km nie będzie demonem mocy i przyspieszenia, ale nastawiałem się bardziej na oszczędnosc z uwagi na dojazdy do pracy. Po przejechaniu ponad 5000km, faktycznie spalanie tego auta na bazie wyników z tankowania to 5,5 do 5,7 l/100km, w zależności od stylu jazdy. Jeżli ktośc chce poszaleć to niestety musi wybrać mocniejszy silnik, dla mnie ten jest wystarczający. Wygodna pozycja za kierownicą, funkcjonalne rozmieszczenie sterowania urządzeniami, dobra widoczność, dużo miejsca w środku, zarówno z przodu, jak i z tyłu, duży bagażnik. Funkcjonalne składanie tylnych siedzeń, to powoduje, że auto jest bardzo użytkowe, zarówno w mieście na zakupy, jak i w dalsze trasy. Chorwacja czeka, zobaczę jak się sprawdzi, jestem dobrej myśli.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-VTEC 130KM 96kW [l/100km]

5,4