Ocena kierowcy - Honda Jazz II

Marcin, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest naprawdę dobry, mimo spalania radzi sobie naprawdę dobrze! Bezawaryjny :)
Karoseria : Strasznie miękkie metale ma.
Układ hamulcowy : Nie wiem czy to ma tak być czy nie... Chociaż zapewne dlatego, że ma ABS to się dziwnie hamuje. Jeździłem Corsą D z abs i hamowała po nacisnięciu hamulca od razu, natomiast Honda potrzebuje pewnego dystansu do zatrzymania się.
Zawieszenie : Strasznie twarde, ale ujdzie.
Samochód jest godny polecenia, praktycznie bezawaryjny a dajacy radość z jazdy ;) Te spalanie moje to pewnie w tym egzemplarzu ale co się dziwić... Najbogatsza wersja z końcówek roku produkcji 2002.
Silnik chodzi bez zastrzeżeń, przecież to Honda... A honda wyrobiła już sobie opinie. Ale cóż będę mówił, samochodzik naprawdę ma dobry silnik.
Oprócz czasami trudnego wskoczenia wstecznego i dwójki przy dojeżdżaniu do krzyżówki (pewnie zabezpieczenie) jest wszystko idealne. Naprawdę skrzynia radzi sobie naprawdę dobrze.
Cóż.. Powiem tak.. Sporo jeżdżę tym samochodem już, raz przejechałem się Hondą Civic w sedanie z 2007 roku i po powrocie do tego auta kierowanie to bajka! Naprawdę, elektryczne wspomaganie jest niezastąpione! A przy parkowaniu to pikuś :)
Widoczność jak dla mnie jest w porządku, dobrze widać obydwie strony, może kawałeczek do tyłu jest nieco trudniej ale to kwestia przyzwyczajenia :)
Wnętrze w tym samochodzie co do wymiarów gabarytów zewnętrznych to istne muzeum! Tyle jest miejsca, że na pewno nie znajdzie się taki drugi samochód. Wszystko jest jak najlepiej zrobione, łatwo użytkować różnymi opcjami w samochodzie, jednym słowem super.
Oprócz parowania szyb w bardziej wilgotne dni jest wszystko w porządku, ale być może te parowanie szyb zależy od ustawienia krążenia powietrza, gdyż jest taka funkcja :) Po prostu przestawiamy, że leci z zewnątrz i parowanie ustaje ;D
Jednym słowem.... Bosko. Naprawdę jest sporo miejsca w tym samochodzie, pasażerowie z tyłu też nie mogą narzekać... Spokojnie wejdą tam 3 dorosłe osoby. Do tego siedzenia z tyłu to istne błogosławieństwo, są tak dobre i wysokie, że siedząc z tyłu naprawdę po długiej trasie nie poczujesz się zmęczony :)
Wyciszenie zależy od prędkości, aczkolwiek jest to silnik 1.4 więc zawsze go słychać, lecz do 90 km/h jest naprawdę w porządku. Natomiast od 90 km/h w zwyż zaczyna się głośna praca silnika no ale cóż się spodziewać po takim silniku :) Dobra kultura pracy.
Kupując samochód myślałem, że będzie mi spalał elegancko 5l/100 km. Myliłem się, nie wiem czemu ale mój samochód jest po wymianie wszelkich filtrów i olejów a pali 7l/100 km w mieście. W trasie chyba tyle samo.
Samochód kosztował mnie 20 tyś... Jak za tą cenę naprawdę warty wydatek pomimo tego, że ma trochę takie słabą karoserię (lekko dotkniesz i się wgłębia) ale poza tym.. Jest wszystko ok!
Samochód jest naprawdę godny polecenia. Kupując ten samochód i wkładając pieniądze w go oczekiwałem tego, co mi teraz ten samochód daje. Naprawdę jest git. Poważnych usterek nie miałem, nigdy mi się nie zdarzyły i obym ich nie miał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 83KM 61kW [l/100km]

6,8