Ocena kierowcy - Honda Jazz II

Mateusz z Pabianic, 10 lat temu
Rok produkcji 2004
Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Fantastyczny slinki, jak na takie małe pojemności jest szybki i za razem oszczędny. Awaryjność prawie żadna. Jedynie zwykłe serwisowe rzeczy do robienia, olej, świece, filtry itp
Zawieszenie : Amortyzatory z tyłu
ocenię ten samochód (skala szkolna) na 5 z malutkim minusiekiem. Większość jest na plus, może jedynie bym się doczepił do zbyt małych wycieraczek na szybie czołowej bo przy dużej ulewie prawa zrzuca wodę na lewą a lewa na prawą. Drugi minusik za wyciszenia wnętrza przy prędkościach powyżej 130km/h. Ale jak ktoś nie przekracza tej granicy na autostradzie to jest ok. PLUSY: Autko koloru srebrnego, bardzo dobry lakier, nie rysuje się od gałęzi i nie blaknie od sraków. Duży bagażnik i dużo miejsca z tyłu i z przodu na nogi. Bardzo przestronne wnętrze. Kokpit ładny i nic nie skrzeczy podczas jazdy. Zawieszenie fajnie zestrojone, nie za miekko i nie za sztywno. Na zakrętach nie myszkuje po drodze. Przyśpieszenie bardzo dobre jak na 1.4 i spalanie da się zejść do poziomu auta z dieslem a to przecież benzyniak. Auto dobrze wyposażone i wszystkie elektryczne dodatki nie psują się i nie sprawiają problemów. Wymiana żarówek z przodu trochę skomplikowana ale nie jest to rzecz nie do przeskoczenia. Sprawne palce i żarówka wymieniona. Usterki jakie dopadły moje auto w ciągu 3 lat eksploatacji to popsuty amortyzator z tyłu po prawej ale to i tak nie dziwi biorąc pod uwagę stan naszych dróg w PL. A dodam że auto już ma ponad 165 tyś km. Zakup amorków nie zastrzelił mnie finansowo wiec też na plus, powiem tak: było dość tanio i firmowo KYB. Polecam jeśli ktoś się waha kupić Jazz'a a inne np Renówkę to nie ma nad czym. Brać w ciemno Hondę, na pewno właściciel będzie zadowolony przez długi czas i nie będzie negatywnych niespodzianek podczas codziennej eksploatacji. Auto idelane namiasto bo łatwo się parkuje z uwagi na dobrą widocznosć w obszarze 360" i na trasy też OK. Nad może z Pabianic dojechałem bez bólu pleców co w moim poprzednim oplu było niemożliwe. Poprzednio jeździłem corsą i powiem że nie bardzo będę miał ochotę znów wrócić do opla, właściwie chyba zostanę już na stałe z Hondą. Naprawdę jestem bardzo zadowolony z jazdy tym autkiem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 83KM 61kW [l/100km]

6,1