Ocena kierowcy - Honda Jazz II

Jan, 5 lat temu
Rok produkcji 2003
Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Mała jednostka, ale jest bardzo dynamiczna i przyjemnie jeździ
Inne : Wyposażenie bardzo przyjemne
Karoseria : Gnicie to zdecydowanie przykra sprawa w tym aucie.
Auto idealnie wpasowało się w moje potrzeby i jestem z niego w pełni zadowolony. Jest to moje pierwsze auto na stałe i uważam, że zakup był w pełni trafiony. Zależało mi na prostej eksploatacji, w miarę niezłym komforcie oraz dużej uniwersalności. Po pół roku z tym autem myślę, że lepiej kupić nie mogłem. Wszechstronny bagażnik, składane fotele, ale też czysta przyjemność z jazdy i parę bajerów to jest to, czego oczekiwałem.
Mam wersję 1.4 83KM i nie mam na co narzekać, chodzi przyzwoicie i ma ładne przyśpieszenie. Nie brzmi perfekcyjnie, ale czego oczekiwać od tak małej jednostki.
W moim egzemplarzu chodzi po prostu jak ideał, niczym wzięta z jakiegoś zestawu z kierownicą do PC. Czasem (rzadko) zaskrzypi bo źle bieg wejdzie, ale poza tym - bajka. Wszyscy kierujący byli bardzo zaskoczeni jak ładnie wchodzą biegi.
Ogólnie, bardzo przyzwoicie, tak samo jak skrzynia - opinie kierujących to "chodzi jak zabawka, jak z salonu". Niemniej, gwiazdka mniej za zbyt dużą czułość; nie da się puścić kierownicy na dłuższą chwilę, natomiast prowadzenie na nierównościach wymaga drobnej wprawy, ponieważ ciągłe drobne korekty toru jazdy rzucają autem. Również czasem środek mam w innym miejscu, to raczej jakieś cuda wspomagania. Dodatkowo: auto podczas jazdy zachowuje się jak "klocek", trzyma się idealnie drogi ale niezbyt czuć zachowanie zawieszenia. Podsumowując, jazda to przyjemność, ale kierownicy puścić niezbyt można.
Niestety, gnije. U mnie z zewnątrz jest OK, ale jak się przyjrzeć... Zatrzaski zderzaków są praktycznie jednorazowe.
Jest dobrze, ale lusterko wsteczne wyjątkowo mało widzi. Często przy wyprzedzaniu nie wszystko widać jak się powinno. Szerokie słupki potrafią przeszkadzać przy pasach.
W porządku, ale nie idealnie.
Mam wersję z manualną klimatyzacją. Klimatyzacja chodzi w porządku (czuć na mocy silnika włączenie) i natychmiastowo szybko chłodzi auto - czasem szyba się pokryje parą. Gorzej z nagrzewaniem, przy wolnej jeździe trzeba długo czekać do ciepłego powietrza z nawiewu. Sam nawiew ciężko precyzyjnie ustawić na kierownicę, ale to drobnostka. Niestety, zimą problemy z wilgocią (na które pomaga włączenie klimy na 15 minut na tydzień)
Super, wszyscy są zadowoleni z powodu ilości miejsca jak na tak małe auto. Funkcja składanych foteli genialna, regulacja foteli też OK. Fotel kierowcy nie jest za wygodny na długie trasy.
Wbrew opinii które słyszałem, wyciszenie przy prędkościach do 80-90 km/h jest w porządku, w mieście prawie idealna cisza. Przy prędkości 120 km/h rozmowa jest mocno utrudniona. Jestem w stanie to wybaczyć, auto jest stworzone do miasta.
Po prostu GENIALNE. Kupując auto droższe od "szrotów" za parę tysięcy spodziewałem się droższych kosztów utrzymania, a tu niespodzianka - prawie nic nie wkładam.
Bardzo, bardzo dobre. Stosunkowo tanie auto, a zdecydowanie bardzo trwałe i tanie w utrzymaniu.
Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła to zacinająca się głowica w radiu FM, która wymaga naprawy za ok. 100 zł. Oprócz tego wymiana żarówki mijania jest bardzo kłopotliwa, ale to tak samo jak w każdym aucie. Nie mam nic więcej do zarzucenia, dlatego maksymalna ocena wg. mnie jest zasłużona jak na taką ilość usterek.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 83KM 61kW [l/100km]