Ocena kierowcy - Honda Jazz II

Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Inne : Wyposazenie
Inne : Egr
Auto super pod względem awaryjności, wcześniej miałem mazde 323f BJ która była również super autem. W jazzie brakuje mi dobrego prowadzenie, w mazdzie było bardzo dobre, natomiast jazz jest bardziej komfortowy, natomiast prowadzi się na zakrętach gość kiepsko. Awaryjność to faktycznie bajka, auto naprawdę bezawaryjne i nawet 300km to dla niej nie problem pokonac a w dodatku jest dosyć wygodne zarówno dla kierowcy jak i pasażera z tyłu. Moge z czystym sumieniem polecić ten samochód każdemu kto nieoczekuje od samochody osiągów, a bezawaryjnosci. Jeśli chcesz do mechanika jechać tylko z naprawami eksploatacyjnymi i to naprawdę rzadko, to bierz i kupuj, ale wybierz skrupulatnie jakiś dobry egzemplarz.
Brakuje moich, stąd 4 a nie 5 gwiazdek.
Potrafi ciężko wchodzić wsteczny jak zresztą chyba w każdej Hondzie.
Dla spokojnych, zakrety z szybsza prędkością mogą sprawić trudności, ale ogólnie dobrze się jeździ.
Narazie po 2 latach nie widzę jakiś ognisk rdzy ale podobno można się ich spodziewać z dnia na dzień.
Daje 5 bo oceniam samochód segmentu B, więc jak na ten segment zasługuje na 5 z minusem lub conajmniej na 4 z plusem.
Wszystko jest na swoim miejscu.
Ogrzewanie super, gorzej z wentylacja, ale klima jest to ze wszystkim można sobie poradzić.
Jak na takie małe auto z zewnątrz to inaczej być nie może jak 5 gwiazdek. Dla kierowcy super, z tyłu nikt jeszcze nie narzekal jak jechał a jechalo parę większych osób i mówili że jest bardzo dobrze.
Nie jest źle, jest dużo ciszej niż w mojej potrzebnej mazdzie 323f bj
Mam LPG, a 300km pokonuje za ok 50zl przy cenie 2.25zl./l. Cały czas z włączona klimatyzacja. Super.
Egr niestety to częsty przepadek. Ale zawsze można się tego badziewia pozbyć
Wcześniej wspomniany przeze mnie egr to najpoważniejsza usterka, która już w moim jazzie nie istnieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 83KM 61kW [l/100km]

7,7