Ocena kierowcy - Honda Jazz II

Siemensol, 3 lata temu
Rok produkcji 2004
Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia
Kupiłem to auto głównie dla żony żeby uczyła się jeździć. Szukaliśmy auta w automacie i honda się trafiła lokalnie w dobrej cenie. Mieszkamy w Szkocji. Auto jest małe, łatwe w parkowaniu, łatwe w obsłudze. Większość serwisowania jestem w stanie zrobić sam. Np ustawienie zaworów które jest wymagane. Skrzynia automat więc auto pali trochę więcej. Latem kręci się w okolicach 7/8 w jeździe mieszanej a zima jeśli robię bardzo krótkie przejazdy i jest to głównie na ssaniu to może i 10 połknąć. Skrzynia "zmienia" biegi gładko. Jeśli można nazwać to zmianą bo w sumie jest bezstopniowa podobno. Za to można sobie pomoc podczas hamowania przełączając na taki ala Manual. Największy minus w automacie jest lekkie szarpanie podczas ruszania jak się rozgrzeje. Spowodowane jest to podobno fabrycznie złym jakościowo sprzęgłem które jeśli nie wymieniasz regularnie oleju w skrzyni, pokrywa się szkliwem i zaczyna lekko się uslizgiwac. Nie chcę mi się tego naprawiać bo tutaj koszt przekracza wartość mojego auta. Autko jest mega pojemne jak na rozmiar. Bardzo funkcjonalne ustawianie foteli tylnych. Szybko się nagrzewa, jest ciche i fajnie się tym autkiem jeździ. Usterka która powoduje dostawanie się wody do bagażnika jest prosta w usunięciu. Największy mankament moim zdaniem to słaba blacha. Ja swoją trochę zabezpieczałem tak jak mogłem hameraitem. Nadkola trzeba koniecznie od wewnątrz zabezpieczać albo będą zgnite na wylot w krótkim tempie. Drzwi pod uszczelkami również dobrze jest zabezpieczyć. A tak poza tym jak narazie bezawaryjnie od 2 lat.
Mamy tutaj 8 świec I ustawianie zaworów. Ale silnik pracuje elegancko i raczej zbyt dużo orzy nim robić nie trzeba, tymbardziej że jest na łańcuchu rozrządu.
Automat powinien być naprawiany na gwarancji. Bynajmniej usterka o której już wspomniałem. Ale ogólnie jest to bardzo fajnie działająca skrzynia biegów.
Nie za twardy i nie za miękki. Moim zdaniem auto fajnie trzyma się drogi i dość przyjemnie pokonuje nierówności jak na swój rozmiar. Dobrze również przyjmuje obciążenie jak r trzeba coś załadować cięższego.
To moim zdaniem najsłabszy punkt tego auta. Blacha jest dość cienka i zbyt łatwo poddaję się korozji. Trzeba się trochę nagimnastykować żeby auto zabezpieczyć przed rudą.
Dobra widoczność w każdym kierunku
Świetna auto jeśli chodzi o ergonomię. Ogrom miejsca jak na taką klasę
Nagrzewa się szybko, chłodzi również niezle jak klima jest nabita. Szyberdach latem również fajna sorawa
Komfortowo dla 4 dorosłych i 4 psów.
Mogło by być lepiej ale tragedii nie ma
Mogłaby mniej palić. Ale od automatu za dużo wymagać nie można. Serwisowanie nie jest drogie.
Kupiłem ja używaną swą lata temu z przebiegiem 100 tysięcy kilometrów za 900 funtów czyli około 4500zloty. Patrząc na to że poza serwisem i kilkoma drobnostkami jak wahacze, hamulce i linki ręcznego nic nie włożyłem, to uważam auto za hit.
Brak
Brak