Ocena kierowcy - Honda Jazz V Mikrovan

Silnik 1.5 i-MMD 109KM 80kW
Rok produkcji 2022
Przebieg: 1 000 tys. km
Honda Jazz V Mikrovan 1.5 i-MMD 109KM 80kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Rewelacyjny samochód szczególnie do miasta. Od czasu jak nim jeżdżę, nie wyobrażam już sobie żeby kupić samochód bez silnika elektrycznego. Komfort jazdy hybrydą jest niesamowity. Niby moc nie jakaś nadzwyczajna (109 KM) ale moment obrotowy i to że ta moc jest dostępna od najmniejszych obrotów, sprawia że auto startuje jak rakieta. Za każdym razem mam ubaw jak ruszam spod świateł i, nawet nie wciskając mocno gazu, wszystkie bmwice itp zostają daleko w tyle, wrażenie bezcenne :) To plus automat, i nie ma strachu ze silnik zgaśnie jak się za szybko sprzęgło puści itp, powoduje ogromny komfort - nie ma problemu z szybkim włączeniem się do ruchu jak trzeba skorzystać z jakiejś krótkiej luki między jadącymi samochodami. Samochód fajnie wyposażony, no i przestrzeń w środku ogromna jak na tej klasy auto. Miał to być samochód do miasta, zastanawiałem się na Yarisem, bo niby z zewnątrz podobne wymiary, ale w środku ilość miejsca jest kompletnie nieporównywalna, jak w zupełnie innej klasie samochodu: wsiedliśmy do Jazza, a potem do Yarisa, i w Yarisie poczuliśmy się jak w puszcze po sardynkach, więc wybór był oczywisty. Spalanie utrzymuje mi się na średnim poziomie 4.9. Zalety: Wady: - Genialna widoczność przez przednią traci wiele zalet w czasie deszczu, bo wycieraczka zostawia szeroki pasek z lewej strony szyby; nie ma pojęcia jak można było to tak zaprojektować. - Czujniki parkowania mają straszne opóźnienie, przeszkoda już dawno minięta a one wciąż piszczą, przez co trudno mieć do nich zaufanie - nie wiem czy ten typ tak ma czy to u mnie tylko - Wyświetlacz (radio itp) dość długo się włącza, choć nie mam porównania, może to wszystkie te nowe samochody przeładowane multimediami tak mają?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-MMD 109KM 80kW [l/100km]

Honda Jazz V Mikrovan