Ocena kierowcy - Honda Legend III

Warmachine, 11 lat temu
Silnik 3.5 i 24V 208KM 153kW
Rok produkcji 1998
Honda Legend III 3.5 i 24V 208KM 153kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie nie zaskoczyło mnie zbyt wiele gdyż decydując się na ten model wiedziałem co kupuję
Zawieszenie : wahacz przedni - nie trzeba tłumaczyć
Idealne auto dla ludzi, którzy cenią komfort, niezawodność i przyjemność z jazdy samochodem. Legend nie rzuca się w oczy więc pod remizą nie zabłyśnie.
Silnik mimo, że hondowski nastawiony na wolne obroty (maks. moment obrotowy przy 2800/min) co bardzo pasuje do charakteru auta - silniki kręcące się do 8000 obrotów/min pasują do Civików. W mieście przy spokojnej jeździe zbiera się od dołu i majestatycznie sunąc rzadko kiedy przekracza 3000/min. W tym samochodzie bardziej chodzi o komfort i izolację niż palenie gumy na światłach. Duża elastyczność i niewysilona moc pozwala sprawnie poruszać się w mieście a w trasie tak do 180 idzie za nogą, później odczuwamy,że to nie V8.
Skrzynia biegów przerzuca bez szarpnięć, czasem za długo zastanawia się nad redukcją ale wynika to dla mnie z dopasowania skrzyni do charakteru auta. Brakuje 5 biegu w trasie - przy 170 mamy równe 4000obr/min i jak dla mnie to prędkość przelotowa na autostradzie.
Podobnie jak z silnikiem - pomimo że honda zachowuje się jak Lexus. Bardzo wygodne zawieszenie (dodatkowe w fotelach), które pozwala płynąć w trasie ale na zakrętach nie poszalejemy - w tym aucie nie o to chodzi. Na nasze drogi idealny kompromis pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem przy wyższych prędkościach.
Widoczność na boki bardzo dobra, duże, podgrzewane lusterka, jedyny mankament to brak seryjnych czujników cofania -parkowanie przy tej długości auta wymaga wprawy.
Wszystko ok. Deska pomimo upływu lat nie straszy ani tandetnym plastikiem ani jarmarkowymi wyświetlaczami- czysta klasyka japońskiej produkcji. Na duży plus zasługuje podłokietnik z 2 stopniową regulacją wysokości- jak w domu przed tv.
Klimatyzacja działa bez zarzutu - poza brakiem stref. Siedzenia podgrzewane tylko z przodu, na tył wyprowadzone regulowane nawiewy.
Miejsca jest bardzo dużo i z przodu i z tyłu. Możliwa jest podróż w 5 osób + walizki na 2 tygodnie (ale to na lotnisko) w dalsze trasy raczej 4 osoby max + rozłożony tylny podłokietnik.
Generalnie jest cicho, ale Rolls to to nie jest. Na naszych %&^&! drogach i tak jest OK.
Auto z gazem w użytkowaniu wychodzi mniej więcej jak Corsa z silnikiem 1.4 bez gazu : ) Jeśli mamy dobrego mechanika i omijamy szerokim łukiem ASO to wychodzi chyba taniej niż Corsa bo części eksploatacyjne nie są drogie a auto jest po prostu bezawaryjne.
Za 15000 zł moim zdaniem najlepszy wybór na rynku, a japońska produkcja z czasów gdy robili niezniszczalne samochody pozwala z uśmiechem pominąć wiek auta.
Przez 2 lata eksploatacji wymieniłem 2 żarówki , wahacz przedni (90 zł) oraz olej, filtry i uzupełniłem klimatyzację. A i wymieniłem pióra wycieraczek : ))
Japońska konstrukcja z okresu gdy aut nie projektowało się na 7 lat. Auto ma 14 lat i pojawia się rdza - na ramce dzielącej szyby w tylnych drzwiach : ) - generalnie pancerny samochód. Silnik, skrzynia - chodzą jak nowe.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i 24V 208KM 153kW [l/100km]

14,8