Ocena kierowcy - Honda Legend III

Silnik 3.5 i 24V 208KM 153kW
Rok produkcji 1996
Honda Legend III 3.5 i 24V 208KM 153kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : tylne górne wahacze
Układ hamulcowy : czujnik abs tył lewy
Przeniesienie napędu : przegub wewnętrzny lewy i prawy
Naprawdę wspaniałe i wygodne auto. Polecam!
Co do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń. Mimo, że moja Legenda ma 16lat nadal jeździ na pełno syntetycznym oleju HONDY!
Wymieniłem olej i nie martwię się o nic... płynna zmiana, żadnych ekscesów.
Zawieszenie autostradowe zdecydowanie. Na proste równe drogi - bajka. Na zakrętach bardzo słabe trzymanie foteli i \"rzuca\" nas po całym samochodzie. Na naszych Polskich dziurawych drogach po wpadnięciu w taką lochę mimo wszystko cicho nie słychać uderzenia.
Widać wszystko bardzo ładnie. Możliwość regulacji fotela w każdej płaszczyźnie pozwala na dopasowanie odpowiedniej pozycji dla dobrej widoczności dookoła pojazdu z wewnątrz.
Ty idealnie. Wszystko pod ręką. Wszystko spasowane bardzo ładnie. W środku cisza na dziurach, podczas dużej prędkości można w aucie rozmawiać szeptem. Wszystkie przyciski, podłokietnik itd. na miejscu.
Klimatronik automatyczny ustawiamy taką temperaturę jaką chcemy mieć w samochodzie + tryb economy - bajka. Ogrzewanie? Fotele podgrzewane 2 tryby. Ogrzewanie bardzo mocno ogrzewa :)
Z przodu jak się odsunie fotele to 3 metrowi 200kilowi chłopi beda mieli za duzo miejsca :) a ja 186cm wzrostu i 110kg siadam sobie z tyłu wygodnie i piję kaweczkę :)
Dooooskonałe wyciszenie, moja hondzia ma 16 lat a jest niesamowicie cicha w środku, nawet cichsza od ojca toyoty z 2009r :D CIEKAWOSTKA - obicia tapicerki pod nogami -> WEŁNA! :)
Naprawy, nie wiem bo do tej pory nic u mnie sie nie działo poza łożyskami z tyłu. Koszt z wymiana 800zł :/ Jak na 3.5l pali mało. 13 średnio lpg 11 trasa.
Ceny tak naprawdę śmiesznie niskie jak za takie auto! Pamiętaj, że to jest Honda! i mimo że 96r jeśli jes w bardzo dobrym stanie to spokojnie można za taką zapłacić 10 - 15tys zł. Mało ich jest dlatego ludzie nie wiedzą nic na temat tych samochodów.
Brak zawodności, 100% niezawodności! :)
brak zawodności, 200% niezawodności! :D

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i 24V 208KM 153kW [l/100km]