Ocena kierowcy - Honda Legend IV

GREGOR, 13 lat temu
Silnik 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW
Rok produkcji 2006
Honda Legend IV 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Jeden z fajniejszych samochodów w tej klasie jakimi jeździłem
Fajna elastyczność silnika, zarówno na autostradzie jak i po mieście.Dźwięk silnika toki sobie, zbyt wygłuszony, ale na długich trasach to się sprawdza.
Tradycyjny automat, opóźnienie dosyć wyczuwalne.Przy szybkiej jeździe 180-200km/h redukuje i całkiem fajnie przyspiesza.
Jak dla mnie trochę zbyt miękki, nie daje takiego poczucia stabilności jak np.BMW 5. spore wychyły nadwozia w zakrętach. Bardzo fajny tryb zimowy, sprawdza się świetnie przy zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Samochód idealny na długie trasy po autostradach.
Przednie słupki uniemożliwiają widoczność w lewym zakręcie( miałem kilka sytuacji na drodze gdzie prawie doszło do wypadku, bo nie widziałem samochodu z przeciwka) Brak seryjnych czujników cofania bardzo przeszkadza. Kamera często się szybko zanieczyszcza. Fajna funkcja automatycznego opuszczania bocznych lusterek po wbiciu wstecznego.
wszystko funkcjonalne, sprawna i wygodna obsługa nawigacji.Bardzo wygodne fotele. Słaba wyściółka podłokietnika, po 100 000 gąbka się ulotniła i teraz trzymam łokieć na desce.
Ogrzewanie sprawne, spore problemy z wentylacją, konieczna wymiana filtra przeciwpyłkowego przy każdym przeglądzie bo inaczej tragedia, szyby parują nawet przy jednej osobie w aucie. Fajna wentylacja i ogrzewanie foteli.
Nawet A8 się kryje!!!
Cena przeglądu 1500-2000zł. Duży przegląd 120 000km 8000zł. Bardzo drogie drobne części np.halogen 800zł,uchwyt rejestracji 700zł.
w końcu to HONDA, jedyna usterka to amortyzator po 40 000 tyś. wymieniony na gwarancji, marki premium AUDI, BMW, MERCEDES daleka w tyle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW [l/100km]

12,0