Ocena kierowcy - Honda Prelude V

Witek, 14 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 185KM 136kW
Rok produkcji 1998
Honda Prelude V 2.2 i 16V 185KM 136kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Spodziewałem się doskonałej trakcji, silnika etc. ale jak to auto hamuje!
Świetne auto, szkoda że nie ma tylnego napędu i że tyle pali..
Pięknie wkręca się na obroty, doskonale przyspiesza. Powszechne są opinie że to ciężkie auto i się \"nie zbiera\" - faktycznie Impreza GT to to nie jest ale byle civic czy golf nie ma szans. Kierowca niejednego nowoczesnego auta się zdziwił..
Odradzam automatyczną skrzynię biegów. W aucie o sportowym charakterze sam muszę decydować co i kiedy robię. Pokochałem zwłaszcza redukcję biegów np przy 70 na 2 i ogień!
Jeździłem trochę subaru więc dla niego zostawiam 5, Preluda jeździ doskonale ale w zime nie polatasz bokami. Nigdy nie miałem problemu z utratą przyczepności.
Czasami szyby zaparują i nic nie widać;) Do tyłu jak to w autach typu coupe- ciężko zaparkować bez pomocy.
Niby wszystko pod ręką ale podłokietnik mogłby być wyżej, pasy nie mają regulacji i trzeba mocno się odwrócić żeby je złapać. Jak już siedzisz jest idealnie ale wsiadanie i wysiadanie do tak niskiego auta nie należą do najłatwiejszych. Z tyłu miejsce jest jedynie na plecak, a jak już ktoś się uprze by tam siadać nie poczuje się jak w mercedesie.. niestety to auto głównie dla 2 osób
parujące szyby gdy pada, klima niestety starego typu tkzw. schładzacz :(
Kierowca i pasażer bajka, z tyłu miejsca jak na lekarstwo
Jest rewelacyjnie jak na sportowe auto. Silnik słychać ale bez przesady(bez tego dźwięku,to nie było by to). W porównaniu z poprzednią Hondą (Civic 92\') ideał
No cóż.. tego auta się co prawda nie naprawia(też bez przesady- jakieś drobne wycieki oleju czy przepalony tłumik albo typowa bolączka hond - końcówki drążków kierowniczych - to się zużywa i w każdym samochodzie może się zdarzyć) , ale ilości paliwa pochłaniane przez to auto mnie zabijają :(
Honda trzyma cenę! tym bardziej niezawodne auta z lat 90. Jakość jest pochodzenia japońskiego więc nie ma co gadać, cena wyższa niż opla czy VW ale to przecież japoniec
to co się zużywa trzeba czasem wymienić. wyiceki oleju spod pokrywy zaworów, końcówki drążków, poza tym wymiana żarówek(nie wiedzieć czemu często wymieniam z przodu..)
nic poważnego się nie stało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 185KM 136kW [l/100km]

11,2