Ocena kierowcy - Honda Prelude V

Bartek, 6 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 200KM 147kW
Rok produkcji 2000
Honda Prelude V 2.2 i 16V 200KM 147kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Trzeba przyznać, że japończyki zrobili dobrą robotę. Jednak z dołu przydało ciut więcej niuta. No ale taki urok japońskich kosiarek - chcesz jechać: musisz rżnąć pod czerwone pole. Byle nie na zimnym!
Karoseria : Rdza...
Samochód coupe, dla 2 osób wygodny, dla większej liczby osób już zdecydowanie nie. Co prawda z tyłu jest więcej miejsca niż w poprzedniej generacji, ale szału i tak nie ma. Auto dające frajdę z jazdy, szczególnie na światłach jak wszyscy zostają z tyłu, ale czasem w trasie można się zdziwić niewąsko jak robi nas pierwsze lepsze kombi po czipie. Auto robiło szał ciał jakieś 15 lat temu... I robi do dziś pod warunkiem, że nie ma rdzy na nadkolach i jest zadbane.
Tylko 4 gwiazdki ze względu na branie oleju i niski moment obrotowy. Auto śmiga naprawdę fajnie i dynamicznie jak się jedzie samemu, a na dworze jest poniżej 20 stopni Celsjusza. Jak się jedzie w 4 osoby, a do tego jest gorąco i włączysz klimę to jest... TRAGEDIA. Silnik wtedy sprawia wrażenie jakby miał ze 100KM. VTEC włącza się dopiero przy 5500RPM.
W takim aucie z taką mocą powinna być szpera. Biegi bardzo krótkie i to ratuje beznadziejny moment obrotowy silnika. 5 bieg zdecydowanie za krótki, bo przy 100km/h jest grubo powyżej 3000RPM (nie wiem ile dokładnie, bo nie mam takiej skrzyni jaka powinna być w tym modelu, ale wiem jak jest na seryjnej).
Bez zastrzeżeń. Na bardzo ostrych zakrętach można dziobem wylecieć, bo niestety rozkład mas jest tragiczny. Ja co prawda mam butlę LPG w kole, więc to trochę ratuje... Ale szpera jednakowoż by się przydała. Parkowanie przodem tym autem to tragedia. I dalej tak twierdzę po prawie 3 latach użytkowania. Przed kołami jeszcze jest sporo auta, długa maska i do tego ten tragiczny promień skrętu bez 4WS sprawia, że parkuje w większości tyłem.
Do przodu i na boki dobra, tył... Kwestia przyzwyczajenia.
Podłokietnik. Jest tak mocno odsunięty od lewarka, że trzeba by mieć chyba 2,3m wzrostu żeby opierać łokieć o podłokietnik i zmieniać biegi. Ale wtedy raczej ciężko się w tym aucie zmieścić. Cupholder też kiepsko umiejscowiony, włoży się jakiś napój wyższy i ciężko wygodnie zmieniać biegi. Dodatkowo klapa bagażnika i wchodzę weń "pałąki" trzymające klapę. Wchodzą do środka zajmując dużo powierzchni bagażowej.
Ogrzewanie super, klimatyzacja też daje radę, szkoda tylko, że jest tak niewydajna, tzn. tak zabija moc silnika.
Z przodu bez zastrzeżeń. Z tyłu szału nie ma, ale od biedy może ktoś tam usiąść. Ja tym autem rekordowo zrobiłem 1000km jednego dnia (z Węgier przez Słowację i Czechy).
Ciut lepiej od Civica 5 generacji z 93roku... Nowa Skoda Fabia jest lepiej wyciszona.
Raczej spoko, pamiętać należy o regulacjach zaworów! Szczególnie przy LPG.
Ja za swój egzemplarz przepłaciłem, a w dodatku okazało się, że sprzęgło do roboty... Obecnie myślę, że za 12 tysi dostanie się niezajechaną sztukę.
Przez ponad 40kkm i 3 lata padła pompa ABS. No i zamek centralny swoje szopki odstawiał, ale to ogarnąłem we własnym zakresie.
Raz padła cewka i moduł zapłonowy... Przez co nie mogłem odpalić silnika kiedy był mocno rozgrzany. Kolejny minus... NADKOLA. Typowe w Hondzie niestety.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 200KM 147kW [l/100km]

11,5