Ocena kierowcy - Honda S 2000

hubson20, 14 lat temu
Rok produkcji 2002
Honda S 2000 2.0 240KM 177kW od 1999 - Oceń swoje auto
Silnik : 6 sek do 100km/h z wolnossących dwóch litrów, czy trzeba mówić coś więcej?
Zawieszenie : dziury, dziury, dziury...
nie umiem ocenić tego autka inaczej, tyle przyjemność z jazdy nie da żadne inne, zawieszenie, układ kierowniczy, idealne rozłożenie masy 50/50, skrzynia biegów, silnik (przecież życie zaczyna sie dopiero od 6 tyś:D) i odcięcie dopiro przy 9 tyś to sprawia, że nie ma nic piękniejszego
kultura pracy nie jest rewelacyjna, ale to przeciez rzędowa czwórka a nie V8, elastyczność jest na dość dobrym poziomie, ale prawdziwa zabawa zaczyna się po 6 tyś (obrotów oczywiście)
najkrótsza, jedna z najbardziej precyzyjnych skrzyń jakie miałem okazje obsługiwać, czysta przyjemność z jazdy, trzeba to poczuć żeby zrozumieć
krótko, szybko i precyzyjnie, gdyby każdy samochód się tak prowadził to przyznam szczerze, że nawet 1.4 MPI dawało by mi mnóstwo frajdy z jazdy
niestety widoczność jest dość ograniczona, oczywiście tylko przy jeździe z dachem:) cofanie głównie na lusterka (krótki tył ułatwia sprawę) bardziej skomplikowane sytuacje na skrzyżowaniach też raczej nie należą so przyjemnych
lepiej niż w BMW, tutaj wszystko jest dla kierowcy, w zasięgu ręki i obsługiwane intuicyjnie
w ciągu 5 min w środku można zrobić saunę, z parowaniem raczej nie ma problemów, a jak są to jest i klimatyzacja więc i tak tych problemów nie ma
mam 185 cm wzrostu i jednak brakuję mi tych 5 cm przestrzeni do pełnego komfortu podróży, szerokość foteli jest ok, niestety pasażer takowej przestrzeni ma mniej, w końcu polityka hondy s2k jest prosta \"kierowca, samochód, i dopiero pasażer\"
jest głośno, ale to przecież roadster a nie limuzyna, więc hałas uważam tutaj za plus
jak na 240 KM spalanie jest naprawdę fajne, przy w miarę spokojnym przejeździe przez Warszawę nie spala mi więcej jak 11 litrów, niestety 98 pb, później jest odpowiednio 14 przy w dość agresywnej i 18 przy przelocie, ale wiem, że można zejść do 10 litrów:P
wykonanie jak na honde jest na wysokim poziomie, nic nie trzeszczy ani nie stuka, a cena używanych nie jest wysoka, po za tym w 2009 nastąpił koniec produkcji, więć autko jest juz prawie kultowe:P
póki co siada mi tylko zawieszenie, ale to przez nasze wspaniałe drogi
póki co brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 240KM 177kW [l/100km]