Ocena kierowcy - Honda S 2000

VANDIT, 20 lat temu
Rok produkcji 2003
Honda S 2000 2.0 240KM 177kW od 1999 - Oceń swoje auto
Idealne sportowe autko. Rewelacyjny silnik o rasowym dźwięku, świetna skrzynia, super wnętrze, piękne nadwozie. Potrafi zerwać przyczepność nawet na 3. biegu, bączki też niezłe kręci. Świerzo upieczonym posiadaczom radzę poćwiczyć panowanie nad autem, ponieważ jego tył jest dosyć nerwowy (i nie zdejmujcie nogi z gazu na zakręcie;). Proponuje również zaopatrzyć sie w windshot (jest co prawda mały ale pomaga) oraz nie oszczędzać na hardtopie, ponieważ seryjny składany dach materiałowy budzi moje obawy co do przydatności zimą. Gorąco zachęcam do zakupu tego cuda tych, dla których najważniejsza jest przyjemność z jazdy. Być może po jakimś czasie zmieni się moja ocena jednak narazie przejechałem tym autem 6000km i z każdym dniem coraz bardziej mnie ono fascynuje.
Rewelacja! Kręci do 9000obr/min. Z elastycznością na wyższych biegach trochę gorzej ale zawsze można zredukować:)
Króciutki skok lewarka, biegi wchodzą idealnie.
Przy agresywnej jeździe potrafi zarzucić tyłem co sprawiło mi na początku dużo problemu. Po krótkim szkoleniu prowadzenie nie sprawia problemu. Chciałbym zaznaczyć, że między skrajnymi położeniami kierownicy jest niespełna 2,5 obrotu.
W końcu to kabriolet;) Przy rozłożonym dachu troche gorzej ale i tak ok.
Wszystko pod ręką.
Wentylacja wiadomo:) Ogrzewania nie sprawdziłem bo mam ją dopiero od maja.
Trochę ciasno ale przez to fotele są idealnie dopasowane do ciała i doskonale trzymają na zakrętach.
Słabe wyciszenie ale dla mnie jest to duży plus. Silnik wydaje bardzo przyjemny odgłos.
W mieście 10-15l/100km, na trasie udaje się zejść poniżej 8l przy spokojnej jeździe, przy agresywnej dochodzi do 15l. Uważam to spalanie za akceptowalne biorąc pod uwagę osiągi silnika. Cen przeglądów i napraw nie znam bo auto jest nowe.
Zdaję sobie sprawe, że jak na przeciętną kieszeń cena tego auta jest bardzo wysoka jednak biorąc pod uwagę to, co się w zamian otrzymuje daję stanowczo 5.
Jak na razie wszystko działa.
j.w.
Honda S 2000