Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Hatchback

celticus, 16 lat temu
Silnik 1.3 i 12V GL 86KM 63kW
Rok produkcji 2001
Hyundai Accent II Hatchback 1.3 i 12V GL 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
za miękkie zawieszenie, widoczność do tyłu kiepska, wentylator za głośny na maksymalnych obrotach. Można dość nieźle pobawić się regulacją fotela, kolumnę kierownicy można dopasować. Zbiera się dobrze, ale tylko jak jadę sam.
Trochę za głośny powyżej 3tys. Brakuje trochę mocy jeśli nie jadę sam. Mułem jednak nie jest.
Bez zastrzeżeń. Wszystkie biegi wchodzą bez zgrzytów i oporów.
Zbyt miękkie. Kładzie się trochę na zakrętach i mam odczucie, że jadę za szybko. Przy przejeżdżaniu przez poprzeczne przeszkody (śpiący policjant np.) potrafi przód załomotać.
Do przodu i na boki ok. Nie wiem, czy tak było od nowości, ale lusterko wewnętrzne przybliża, zewnętrzne nie. Ciężko się przyzwyczaić. Albo się siedzi trochę za nisko, albo kufer (i płetwa) zasłaniają, jak kto woli. Tak, czy inaczej widoczność do tyłu dośc ograniczona.
Wszystko ok. Nie lubię gadżetów. To co jest (nie za wiele) działa i jest tam gdzie być powinno. Radiomagnetofon fabryczny, kiepski. Regulacja foteli bardzo mi odpowiada.
Mieszkam na wyspach, tu ciężkich zim nie ma. Nie wiem jak zimą w Polsce, ale szyby odparowują szybko. Z tylnią jest gorzej. Muszę włączyć wentylator na maksimum i jest głośno. Pomagam sobie elektrycznym ogrzewaniem.
Mam trzydrzwiówkę. Wchodzi się ok. Siedzi się ok. Z tyłu nikt nie narzekał.
Trochę za głośny powyżej 3 tys. Wentylator na maksimum chodzi zdecydowanie za głośno. Uszczelki są w porządku i raczej wiatr nie świszcze.
Doskonale, bo mam ciężkie kopyto i mieszczę się w 7 litrach. Nie dzielę na miasto i poza miastem. Raczej jeżdżę po mieście i gnam między światłami.
Wpisałem w wyszukiwarce rocznik jaki chcę i cenę do jakiej mogę dać. Nic lepszego się nie pojawiło. Może i dobrze, bo jeździ się naprawdę nieźle. Następny też będzie Hyundai
Jeszcze nic nie padło, mam go od pół roku i wymieniłem tylko płyny zaraz po kupnie.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V GL 86KM 63kW [l/100km]