Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Hatchback

Silnik 1.5 CRDi 82KM 60kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Accent II Hatchback 1.5 CRDi 82KM 60kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Wygodna pozycja za kierownicą
Jeśli ktoś chce mieć samochód klasy C, który w dodatku nie wzbudza zainteresowania złodziei, to polecam.
Silnik spisuje się dobrze, 80 koni to niedużo, ale auto dobrze przyspiesza od niskich obrotów. Były problemy z wtryskiwaczami, ale to raczej wina poprzedniego właściciela, który lał do baku byle co, i nie dbał o samochód.
Nie mam uwag, chodzi dość precyzyjnie, nie haczy.
Polskie drogi wykończą każdy samochówd - taka jest prawda. Pod tym względem mój Accent spisuje się całkiem nieźle.
Kwestia przyzwyczajenia. Według mnie jest ok.
Przeszkadza mi umieszczenie przycisku uruchamiającego tylną wycieraczkę po lewej stronie na desce rozdzielczej. Można się przyzwyczaić, ale wygodne to nie jest.
Samochód z klimatyzacją, która działa nieźle. Nie ma co narzekać.
Zgodnie z gabarytami samochodu.
Nie ma rewelacji, niestety. Przy wyższych prędkościach potrafi być głośno.
Według mnie bardzo dobrze. Samochód spali jakieś 5 litrów ON w trasie. W mieście oczywiście trochę więcej, ale i tak jeżdżę taniej, niż np. wcześniej Seicento. Ceny części to co innego - te potrafią powalić. Trzeba szukać dobrego warsztatu i uczciwego mechanika (hehehe). ASO odradzam.
Kupiłem go za 17 tys. To jest rocznik 2001, ale nie wiedzieć czemu nie mogłem wybrać tego rocznika w serwisie oceny. Za np. Astrę musiałbym pewnie z 10 dołożyć. A tak mam bogato wyposażony samochód, który daje radę.
Nic specjalnie się nie zepsuło na razie.
Wtryskiwacze, tak jak pisałem wcześniej, hamulec ręczny - wszystko zaniedbania poprzedniego właściciela.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 82KM 60kW [l/100km]

Hyundai Accent II Hatchback