Ocena kierowcy - Hyundai Accent II Sedan

Sławek, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Accent II Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
W serwisie powiedziano mi, że gdyby mieli naprawiać tylko Hyundaie, to firma padła by.Poprostu w tych autach raczej niewiele się psuje. U mnie nic. Mechanik wymienił tylko filtry, olej, uzupełnił płyny, przesmarował jakieś miejsca w aucie i tyle.
Jak dla mnie OK. Nie ma żadnych problemów z silnikiem.Praca równa, sportowy "werk"...Pewnie są lepsze auta, ale w tej klasie i za takie pieniądze - jest b.dobrze!
skrzynia działa dobrze,choć przy redukcjach pojawiają się mechaniczne dźwięki.Nie wiem, czy w innych autach też tak słychać przełożenia? Szczególnie przy wrzucaniu 2-jki jest słyszalne kliknięcie.
dałem ocenę "dobry" bo podczas jazdy bez pasażerów autko podskakuje i troszke czuć nawierzchnię drogi.Wiadomo- lekki samochód, więc nie ma się czegos lepszego spodziewac.Gdy jednak autko zostanie dociążone, juz zachowuje się lepiej...tzn lepiej się prowadzi.
wszystko fajnie widać dookoła.No, może tylko podczas cofania trzeba uważać by nie wjechać kufrem w coś, ale po wyczuciu długości auta już bedzie ok.A jeszcze po zamontowaniu czujników cofania- to już żadnych problemów nie będzie :)
wszystko pod reką.Mała ilośc wskaźników,przycisków nie wymaga jakiejś specjalnej gimnastyki.
Nie mam klimy, ale to , co posiada auto jest wystarczające.Dmucha, chłodzi i grzeje bez problemów. Acha...podgrzewanie bocznych lusterek - bardzo dobry pomysł!
Ponieważ należe do wyższych osób- tutaj tylko ocena "4". No, ale czego mam sie spodziewac po takim małym, sprytnym autku? Cztery osoby maja dośc przestrzeni,ale w pięć - to juz będzie troszkę ciaśniej.
Ochocho...tutaj jest nie za cicho! No, ale też fajnie jest słyszeć "sportowy" pomruk samochodu..hehe. Ogólnie nie przeszkadza mi dźwięk silnika, ale gdy chce posłuchac muzyki-niestety musze pogłosić a wtedy dwa źródła dźwięku nakładają się i to troszkę drażni na dłuższej trasie (przynajmniej mnie..)
mam LPG wiec jeżdże taniej. Pierwszy przegląd po 15000 (gaz!) za 507 PLN.
Ogólnie jestem zadowolony. Idealnego auta nie ma, więc ciesze się tym, czym teraz jeżdżę. Polecam auta z tej "stajni" ;)
Żadnych usterek nie było.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 105KM 77kW [l/100km]