Ocena kierowcy - Hyundai Coupe II

CormaC, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Hyundai Coupe II 1.6 i 16V 105KM 77kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiego dynamizmu po silniczku 1,6 litra.
Dla mnie samochód jest doskonały - jeżdżę nim z wielką przyjemnością, ładnie wygląda, dobrze trzyma się drogi, jest dynamiczny i zrywny (choć to tylko 1.6).
Dynamiczny, niezłe przyspieszenie, a przy tym dość cichy w normalnej jeździe po mieście.
Cóż, od czasu do czasu mam problem z wbiciem wstecznego (częściej) i jedynki (rzadziej).
Jest OK - nawet z tyłem nie ma specjalnej tragedii.
Szybko się nagrzewa w zimie i chłodzi latem.
Z przodu siedzi się doskonale. Tył jednak nadaje się tylko dla dzieci lub osób niewysokich (zwłaszcza jeśli z przodu siedzą wysokie) - ale to w końcu coupe, a nie auto rodzinne. Z punktu widzenia kierowcy jest świetnie, a mam 190 cm wzrostu i nie w każdym samochodzie jest mi wygodnie.
Zapłaciłem za używany (7-letni) 22 tys. złotych, a da się kupić taki za mniej. Jak za auto o takim wyglądzie i możliwościach nie jest to wygórowana kwota. Pewnie za kilka lat przesiądę się do nowszej wersji Coupe.
Po wciśnięciu przycisku spryskiwacza wycieraczki już nie włączają się same (padły niedawno). Lampki sygnalizujące otwarte drzwi i bagażnik zapalają się zawsze razem, nawet gdy otwarte są tylko drzwi albo bagażnik.
Cóż, wóz ma 7 lat, więc od czasu do czasu trzeba przy nim coś zrobić, zwłaszcza że poprzedni właściciel niespecjalnie go rozpieszczał. Ale nie są to duże rzeczy - tu jakaś tuleja, tam jakiś wahacz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 105KM 77kW [l/100km]

9,3