Ocena kierowcy - Hyundai Coupe II

Kierowca Hundaia, 12 lat temu
Silnik 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Rok produkcji 2001
Hyundai Coupe II 2.7 i V6 24V 167KM 123kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik od 3,5 tys. obrotów brzmi wspaniale.
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Ogólnie strasznie upierdliwe auto, części drogie, można się ratować po forach. W wieku lat 10 zaczął kwitnąć. Cieszyłem się z niego 2 razy, spełniłem małe motoryzacyjne marzenie (kto grał w NFS wie). Jego największą zaletą jest to, że jest ładne. Cokolwiek naprawić to pincet się u mechanika zostawia (nawet za głupie świece). Kto myśli, że będzie nim śmigał na co dzień niech się 2 razy zastanowi. Ja cieszę się, że go już nie mam. W rok poznałem wszystkich elektryków w okolicy.
Silnik ma swoje zalety, duży ciąg z niskich obrotów, ze stożkiem piękny dźwięk ale też i wady, na wolnych obrotach delikatnie trzęsło autem, spala ile się wleje, gaz niewiele pomaga, przy ciężkiej nodze 25l./100 km nie jest wyczynem, ale jeżdżąc spokojnie można było jeździć w ok. 15l.(mam na myśli lpg).
Jeśli chodzi o prace drążka to precyzyjnie i dość lekko (w porównaniu z Celicą VII), co do zestopniowania to niesamowicie krótka (6b.), 6 można włączać przy 80 km/h. Ogólnie trzeba się dużo ale to dużo namachać! Przy wyprzedzaniu redukcja do trójki zwykle załatwiała sprawę, do tego piękny gang.
No tu tragedia. Zawieszenie jest bardzo twarde, lecą plomby z zębów. Ostatnio po 70 kilometrach po drogach nawet nie najgorszej jakości rozbolała mnie głowa. Ja rozumiem, że auto sportowe, musi trzymać na zakrętach ale czuć było każdy kamyczek a na dołkach poskoki - koła 17, na zime 16\" ale i tak to nic nie dawało.
Jak na sportowe coupe nie można się przyczepić, duże lusterka, a tył łatwo wyczuć bo krótki.
W porządku. Miałem wersję z klimatronikiem, trzeba oderwać wzrok od drogi, żeby coś przestawić, poza tym wszystko na miejscu :)
Bardzo wydajna klimatyzacja, ogrzewanie również. Nie wiem czy miałem coś skopsane z termostatem ale w zimę przy -15, -20 trzeba było pokonać ok 10 km, żeby zaczęło wiać ciepłe, silnik wolno się nagrzewał.
Cieżko ocenić. Coupe raczej 2+2. Z przodu rozpusta z tyłu awaryjnie można było kogoś dokoptować. Bagażnik bardzo duży z niską krawędzią załadunku.
Ponarzekać można głównie na szum kół, nadkola chyba nie są w ogóle wygłuszone (strasznie to wkurzające), skrzypiąca ciągle tylna półka (albo maska bagażnika) też nie poprawiała nastroju, podsufitka też swoje 5 groszy wciskała. Słychać wszystkie odgłosy pracy zawieszenia, zarówno przód i tył (a luzów nie było). Na równym, bez pałowania było ok.
Opisane w kategorii silnik. Jak na 2.7 i tylko 170 koni to olbrzymie.
Jakie auto takie pieniądze się za niego płaci.
Piszą ludzie, że niezawodny, może to i prawda. Moja dziewczyna miała RD I i nic nie nawalało. U mnie to tak o(ceny z wymianą): silniczek w reflektorze pracował na okrągło, łożysko+piasta tylna lewa (400 zł), linka ręcznego (200 zł), zapieczone zaciski tylne, czyszczenie 2razy, w końcu stanął tłoczek i linkę szlag trafił (nie naprawiałem bo koszt wyniósłby ok 700 zł za oba), o świecach, akumulatorze nie piszę bo to części eksploatacyjne. Notorycznie przepalający się bezpiecznik przy aku (100A) - przyczyna nieznana. Padły siłowniki maski przód (używki 100 zł), mechanizm składania foteli zaczął nawalać - nie naprawiałem, nie miałem już ochoty przy nim dłubać po tym jak same powykręcały się śruby mocujące.
Opisane

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.7 i V6 24V 167KM 123kW [l/100km]