Ocena kierowcy - Hyundai Excel II Hatchback

maximusnight@o2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1989
Hyundai Excel II Hatchback 1.5 82KM 60kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Mam ten samochód już bardzo długo i muszę przyznać że jestem zniego bardzo zadowolony. Jest może kanciaty i nie załadny jak na dzisiaj ale ma za to silnik który tętni życiem. I kiedy go odpalam to wiem że pojedzie ze mną tam gdzie będę chciał. Jest doskonały zarówno do jazdy spokojnej (90-100km/h) jak i do energicznej. Na ostatnim biegu nie traci mocy i ma ciąg nawet powyżej 140km/h. Wtedy to sama przyjemność słuchania jego warkotu. Przy maksymalnej prędkości jest znośnie ale jak wiadomo auto nie jest nowe i daje to o sobie znać (lekkie kołysanie). Jest jeszcze sprawa hamulców. Jeśli jeździ się samochodem nieobciążonym całą rodzinką to jest wporządku ale kiedy w autku naszym bedzie pięć osób to trzeba być nieco ostrożnym bo już taką skutecznością się nie szczycą. A co chodzi o resztę to powiem tyle, że tego auta rdza się nie trzyma. Może jest ze srebra:)?
Silnik pracuje doskonale od najniższych aż po najwyższe obroty. Największą frajde sprawia wciskanie gazu niemalże do deski - wtedy wydobywa z siebie ten wspaniały dźwięk
Za długie przełożenia trochę z jedynki na dwójkę. Biegi są precyzyjne i wiadomo który bieg jest w danej chwili.
Nie ważne czy pędzi się 90 czy 160km/h. trzyma się ulicy bardzo dobrze.
Jak ktoś urwie tylną wycieraczkę to widoczność automatycznie maleje. Bo jak to w hatchbacku bywa tylna szyba jest często ufajtolona.
Bardzo ergonomiczny choć kierownica w modelu bez wzpomagania wygląda jak żywcem zdjęta z Żuka:)
Dopóki nie zepsują się mechanizmy podnoszenia przednich szyb to wszystko jest ok z wentylacją i ogrzewaniem.
Przestrzeni jest masa ale kosztem bagażnika. Do bagażnika zmieści się ledwo duża walizka nie mówiąc o wyjeżdzie na wakacje z całą rodzinką.
Tutaj już nie tak fajnie. Drzwi się zamykają dobrze ale wydają przy tym taki dzwięk jak przy kopnięciu w pustą puszkę.
Tutaj bez zastrzeżeń. Nie psuje się. Części łatwo dostepne nie są ale za to nie trzeba ich często wymieniać
A kiedy ono rozkraczyło się na drodze? Ja nie pamiętam
Nie zdarzały się.
Hyundai Excel II Hatchback