Ocena kierowcy - Hyundai Genesis Coupe Coupe

ZSZ, 5 lat temu
Silnik 3.8 V6 303KM 223kW
Rok produkcji 2011
Hyundai Genesis Coupe Coupe 3.8 V6 303KM 223kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Bardzo fajna zabawka za rozsądne pieniądze. Uważam, że zakup tego auta był najlepiej wydanymi przeze mnie pieniędzmi w kategorii "rozrywka" :). Czerwony kolor i dźwięk silnika przyciągają spojrzenia, bo auto prezentuje się na dużo bardziej prestiżowe niż jest w rzeczywistości.
Bardzo żwawy, duża moc od najniższych obrotów, fajne brzmienie, więc radio może być w tym aucie zbędne. Wkręca się szybko do najwyższych obrotów. Przy dynamicznej jeździe spalanie ok. 13 litrów.
Chodzi ciężko, sportowo, sprzęgło wymaga trochę wysiłku, ale to w tym wszystkim jest zaletą, nie wadą. W mieście, w korkach jest męczące, ale jeździć się da.
Bardzo precyzyjny, auto prowadzi się świetnie. Zawieszenie twarde, sportowe, ale nerek sobie nie odbiłem, da się jeździć po naszych drogach. System bezpieczeństwa raczej 0-1, jak złapie poślizg to odcina radykalnie moc, to samo z obrotami silnika, czerwone pole i odcięcie. Dlatego nie ma się co ścigać spod świateł na śliskim, bo albo nie pozwoli szybko ruszyć, albo po wyłączeniu systemów będziemy w ciągłym poślizgu. Niemniej zabawy przy tym jest sporo.
Linia bardzo ładna, szczególnie w wersji ze spojlerem. Czerwony kolor dodaje uroku.
Do przodu świetnie, do tyłu gorzej, no ale to Coupe, więc tak musi być. Czujniki parkowania wspomagają jakby co, choć bez nich też da się zaparkować.
Nie mam szczególnych zastrzeżeń, wszystko raczej na swoim miejscu i rozplanowane dobrze. Może przyciski przebiegu dziennego i komputera mogłyby być włożone w przełącznik wycieraczek lub kierunkowskazu. No i radio niestety słabe.
Działa jak trzeba, niemniej przy deszczowej pogodzie często parują szyby i trzeba włączać nawiew na przednia szybę. Ten typ chyba tak ma, bo filtr kabinowy czysty i klimatyzacja też w doskonałym stanie.
Kierowca i pasażer mają mnóstwo miejsca z przodu. To auto jest bardzo szerokie, szersze niż auta typu VW Passat czy Mazda 6. Z tyłu, wiadomo Coupe, więc jest ciasno, ale to nie auto dla 4 osób. Wyjątkowo duży bagażnik, mieści bez problemu dwie duże walizy i jeszcze jest przestrzeń na inne rzeczy.
Szum wiatru i dźwięk silnika. Czego chcieć więcej ?
W trakcie 2.5 roku użytkowania i 12 000 km przejechanych kilometrów wymieniłem olej i filtry, a także tarcze ( doskonałe krajowe za 300 PLN komplet a nie oryginalne za 1800 i to chyba sztuka ) bo miały bicie i kupiłem komplet nowych opon, ale to fanaberia, bo oryginalne były dobre, ale miały już 5 lat. Poza tym tylko paliwo, tylko V-power 95 lub 100. Też drogo nie wychodzi, bo pali ok. 13 litrów.
Super zabawka za rozsądne pieniądze.
Brak
Brak