Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

Adam, 7 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 128KM 94kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przed zakupem samochodu miałem mocne postanowienie: żadnych "Koreańczyków" i żadnego diesla. Po dokładnych oględzinach, odpowiednio długiej jeździe próbnej (po różnych nawierzchniach i bez nawierzchni) oraz zasięgnięciu opinii zaprzyjaźnionego znawcy samochodów z pewną obawą kupiłem "Hultaja". Mam wersję "Sport" - utwardzone zawieszenie, szerokie nisko profilowe opony, wzmocniony układ hamulcowy, itp. Nie spodziewałem się takiego komfortu po usportowionej wersji. Prowadzi się świetnie, jednocześnie pewnie i komfortowo, żadnego zmęczenia jazdą. Dostatecznie szerokie drzwi i przestronne (jak na taki pojazd) wnętrze, zapewniają wygodne wsiadanie i wysiadanie. Ergonomia bardzo dobra. Doceniam możliwość dokładnego ustawienia kierownicy (w dwóch płaszczyznach) i płynną regulację fotela, również na wysokość. Przyzwoity bagażnik, dostatecznie przestronne wnętrze. W miarę użytkowania jestem coraz bardziej zadowolony z wyboru tego samochodu. Z mankamentów: mógłby być cichszy i oszczędniejszy. Po takim małym dieslu 1,6 l spodziewałem się średniego zużycia paliwa do 5,5 l /100 km. Ale aż tak dobrze nie jest, zwłaszcza po włączeniu klimatyzacji. Za to autko ma kopa, nawet na stromych podjazdach bez trudu przyśpiesza. Fabryczne audio spisuje się świetnie na odtwarzaczu CD i USB, natomiast radio gra tak sobie. Jak na razie, żadne usterki się nie przytrafiły, wszystko działa jak nowe. Jeśli dalej tak będzie, to mogę polecić "Hultaja" każdemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 128KM 94kW [l/100km]

6,6