Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

Ruda123, 8 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2013
Hyundai ix35 SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW od 2013 - Oceń swoje auto
jestem bardzo zadowolona z wyboru- następne auto (za 3-4 lata) będzie takie samo, albo SantaFe- w przyszłym roku ma wyjść nowy ix35 więc zobaczymy ;-) jeszcze mam czas :D
silnik równo pracuje, spalanie po pierwszych 20.000 km się "unormowało" albo ja się nauczyłam nim jeździć :D. Może czasem brakuje Mu PSów- ale wybierając silnik 1,6 liczyłam się z tym.
nie mam czego się przyczepić wszystkie 6 biegów działa tak jak powinno . Na pierwszym biegu jedzie bez dodawania gazu bez szarpania i cichutko jak melex ;-)
mimo wielkości (wysokości - bo ciężki to on nie jest 1380kg) prowadzi się go bardzo lekko. Bardzo czuła kierownica- ja się do tego przyzwyczaiłam, ale inni Kierowcy którzy prowadzili WiLLego musieli się do tej "czułości" przyzwyczaić - na początku im trochę uciekał.
Ogólnie bardzo dobra- jednak są momenty podczas manewrów, gdzie mi progi przednich trochę widok zasłaniają...Kamerka na tył jest olbrzymią pomocą- na początku było to trochę dziwne- teraz brakuje mi kamery w innych autach
fotel kierowcy jest idealny (dla mnie) siedzi się bardzo wygodnie - pozostałe fotele też są ok- ja z nich nie korzystam- jeśli już to bardzo rzadko. Wszystko jest w zasięgu ręki - media-panel jest w obsłudze intuicyjny nawigacja też, kierownica wielofunkcyjna jest również intuicyjna w obsłudze. No może deska rozdzielcza a właściwie jej oświetlenie wygląda trochę jak lampa na owady- ale to nie wpływa na ergonomię. Żeby pomarudzić - brakuje mi tylko schowków "szuflad" pod siedzeniami
ogrzewanie foteli z tyłu i z przodu działa, klimatyzacja działa, też dwusterfowo- czego chcieć więcej?
jak już wcześniej pisałam jestem przeważnie kierowcą - przestrzeni mam idealną ilość (brakuje mi tylko szufladek pod przednimi fotelami chociaż nie należy do do przestrzeni- ale mi brakuje)- Pasażerowie WiLLego tez nie narzekali.
jeździłam różnymi autami i prywatnie i służbowo- ix35 ma niewątpliwie najlepsze wyciszenie (nie jeździłam do tej pory hyundaiem). Podczas manewrów jest cichy nieomal jak hybryda, w miarę prędkości
Nie ma co narzekać- nowy samochód kosztuje i to się wie podejmując decyzję o zakupie. Krótko pisząc - wiedziały gały co brały.
W tym segmencie jest to chyba najtańszy, bądź jeden z najtańszych samochodów- zarówno w zakupie jak i utrzymaniu. 5cio letnia gwarancja i interwały serwisowe są ok. Mam samochód dopiero od 27.000 KKM i nie mogę narzekac. Pierwszy serwis mam już za soba- 256,18 EUR, gwarancyjną wymianę pedału sprzęgła też już mamy za sobą. Zobaczymy jak to będzie dalej...
WiLLY ma przejechane 31 KKM - jedyną usterką była pęknięta sprężyna w pedale sprzęgła, która została gwarancyjnie podczas pierwszej inspekcji serwisowej (30KKm) wymieniona
nie było żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

8,7