Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

Zbyszek, 9 lat temu
Silnik 2.0 GDI 166KM 122kW
Rok produkcji 2015
Hyundai ix35 SUV Facelifting 2.0 GDI 166KM 122kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się głośniejszej pracy silnika i większego zużycia paliwa. Sugeruję nie wybierać silnika 1.6 GDI - może okazac się zbyt słaby do tej masy auta.
Kiedy podchodzę do samochodu, na mojej twarzy pojawia się uśmiech...
Silnik charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Byłem przygotowany na większe zużycie paliwa. Potrzebowałem trochę czasu aby przestawić się z 1.4 Tjet 120KM Fiata, na tą jednostkę benzynową. Jazda dynamiczna wymaga kręcenia powyżej 3 tyś obr. .
Bez uwag.
Zawieszenie dość twarde, ale na polnej drodze sprawdza się bardzo dobrze. Czy głośne? W moje ocenie poprawne, jak na SUV'a za tą cenę.
Widoczność wbrew pozorom dużo lepsza, niż w poprzednim aucie. Obawiałem się problemów z parkowaniem. Czujniki parkowania dużo pomagają, więc warto je wybrać przy zakupie auta.
Wszystko na swoim miejscu i łatwo dostępne. Podświetlenie przyjazne i nie męczy wzroku. Miałbym jedynie uwago co do zastosowania plastików w przednim kokpicie. Niestety są one w mojej ocenie niskiej jakości. W moim samochodzie brakuje mi dwóch rzeczy - doświetlanie zakrętów oraz otwieranego bagażnika pilotem. Reszta bez uwag.
Wydajna i cicha (klimatyzacja automatyczna). W trybie auto po przekręceniu kluczyka automatycznie uruchamia nawiew na szybę...niby fajny bajer :)
Dużo miejsca z tyłu. Jedynie zaznaczony tunel środkowy.
Podczas poszukiwania informacji na temat tego silnika, natknąłem się na informację, że podczas jazdy z tym silnikiem w wnętrzu jest bardzo cicho i można do siebie "mówić szeptem". Potwierdzam - to prawda! :)
Aktualnie jedynym kosztem utrzymania to paliwo :) Mile zaskoczyła mnie informacja o zastosowaniu w silniku GDI łańcucha rozrządu. W przyszłości nie będziemy aż tak narażeni na koszty serwisowania, jak to bywa w przypadku zastosowania paska.
Po zbadaniu rynku aut (SUV) w danym zakresie budżetu, Hyundai oferował najwięcej z wyposażenia, w porównaniu do innych marek (KIA, Suzuki SX Cross, Nissan) Nadmienię, że posiadam silnik 2.0 166KM. U konkurencji, gdybym chciał posiadać mocniejszy silnik, nie zmieścił bym się w posiadanym budżecie. Tutaj mi się to udało.
Zbyt krótki czas użytkowania abym mógł rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie. Jednak chciałbym zaznaczyć, że to moje trzecie nowe auto z salonu. Przy poprzednich dwóch, po tyg/dwóch musiałem wracać do ASO na poprawki. ix35 aktualnie nie prosi się o wizytę w ASO (nie znalazłem powodu).
Zbyt krótki czas użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GDI 166KM 122kW [l/100km]

Hyundai ix35 SUV Facelifting