Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

AndrzejO, 2 lata temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2014
Hyundai ix35 SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Pomimo opinii, że za słaby, wcale tak nie jest. Auto nie jest wyścigówką , więc jego moc spełnia swoją rolę.
Auto w pełni spełnia moje oczekiwania zarówno wizualne jak i użytkowe, pomimo 12 lat od premiery może cieszyć. Myślę, że jest w pełni warte zakupu i swojej ceny. Narzekać będą kierowcy, którzy nastawiają się na jazdę "wyścigową", ale auto to nie zostało do takiej jazdy stworzone. Pozostali, normalni użytkownicy powinny być zadowoleni, pod warunkiem, że kupią egzemplarz bez poważnych przygód wypadkowych, a najlepiej bezwypadkowe - ale to dotyczy każdej marki.
Do normalnej, codziennej jazdy dla mnie wystarcza w zupełności. Miałem pełną świadomość co kupuję, a ponieważ staram się jeździć zgodnie z przepisami, dla tych prędkości jest bardzo dobrze i nie jest wcale za słaby.
Biegi "wchodzą" bardzo dobrze. Jeździłem dotychczas autami z grupy VW i naprawdę nie widzę aby było tu gorzej.
Generalnie jest bardzo dobrze, jedynie przy prędkościach autostradowych można mieć małe zastrzeżenie, bo auto "trzeba kontrolować" bardziej.
Jak na razie żadnych oznak korozji. Zaskoczony jestem grubością , a raczej bardzo cienką warstwą lakieru (metalik), mniej niż w autach europejskich, ale poza tym jest bardzo dobrze.
Dla mnie jest ok. gdyż auto oprócz czujników przód/ tył posiada kamerę, bez tych udogodnień widoczność do tyłu jest kiepska, ale nie ma się czemu dziwić, taki kształt karoserii... Poza tym duże lusterka są naprawdę super.
Wszystko na swoim miejscu
Grzeje i chłodzi tak jak należy. Żadnych uwag.
Jak na diesla jest dobrze. Biorąc pod uwagę wielkość auta i związany z tym opór powietrza uważam , że jest ok i jetem zadowolony.
Dałem 5 gwiazdek, bo jak na razie tylko materiały eksploatacyjne ( i oby tak nadal :-) ) - porównywalne cenowo do innych marek. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to nie udało mi się przekroczyć 6,5 l/ 100km w jeździe mieszanej (zarówno zima/lato), ani też zejść, poniżej 5,6l w trasie.
Jakość adekwatna do ceny, to nie mercedes .
Jak na razie nic.
Jak na razie nic.