Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

Jacek, 2 lata temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2014
Hyundai ix35 SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi się wyśmienicie. Miałem obawy, ale miło się rozczarowałem.
Karoseria : Nie ma korozji
Silnik : Jest oszczędny
Wersja po lifcie biały na grafitowych felgach w nowym wzorze, wygląda dość świeżo mimo ośmiu lat na karku. Kupiłem kierując się dobrymi opiniami i jak na razie nie zawiodłem się. Mechanicznie bez zastrzeżeń. Silnik powinien być bezawaryjny, spalanie jak na suv-a jest niskie. Wyposażenie mojego auta jest dość bogate: min, oświetlenie ledowo-xenonowe, klimatronik, ogrzewana kierownica i wszystkie fotele, czujniki i kamera cofania, Bluetooth, asystent głosowy itp. Co ważne jazda tym autem sprawia przyjemność, długa trasa nie męczy. A
1,7 crdi 115-116 km. 260 Nm. Szału nie ma, ale spokojnie daje radę. Wyprzedzanie tira na krajówce jest dość sprawne. Na autostradzie leci przepisowe 140 bez wysiłku. Dużą zaletą tego silnika są wtryski elektromagnetyczne Bosch które można regenerować i brak koła dwumasowego. Spalanie dość niskie, jak na suv-a.
Biegi wchodzą płynnie, szóstka mogła by być ciut dłuższa. W zwykłych warunkach drogowych jest ok ale na autostradzie nieco brakuje. Przy 120 km/h 2450 obr.
Absolutnie bez uwag. Auto ma dobrą trakcję. Na wprost, trzyma się zadanego kursu, nie ściąga na boki. W ciasno pokonywanych zakrętach nie przechyla się nadmiernie, jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Być może jest to zasługa dobrego stanu zawieszenia oraz jakości opon, które muszą mieć parametry SUV.
Bez korozji, lakier biała pery w ładnym stanie.
Nie mam żadnych uwag na wprost i na boki. Lusterka wsteczne dość duże. Podczas parkowania tyłem wspomagają mnie czujniki oraz kamera. Światła dzienne LED, pozycyjne przód i tył LED. Bixenon skutecznie doświetla drogę i pobocza w nocy
Jak na Diesla, w zimie nagrzewa się dość szybko. Mam klimatroniik dwustrefowy z funkcja dual. Po naciśnięciu przycisku nastawy dla prawej i lewej strony realizuje się jednym pokrętłem. Fotele przednie oraz kanapa z tyłu są ogrzewane.
Mam 185 cm i miejsca jest wystarczająco. Przesiadłem się z vana. Tam siedziało się bardziej w pionie, tu geometria fotela jest zbliżona do osobówki. Przestrzeń wystarczająca dla pasażerów i na bagaż.
Jest diesel i jest dość cicho. Można słuchać radia bez dyskomfortu. Powyżej 120 km/h robi się głośniej, ale znośnie.
Ceny podstawowych części eksploatacyjnych nie odbiegają od średnich rynkowych. Na temat ASO nie mam wiedzy. Spalanie w trasie: drogi krajowe jazda przepisowa, można zejść poniżej 5 l, nawet do 4,7. Droga ekspresowa 120 - 130 km/h mój średni wynik to 6,5 l. Jednak na ostateczny wynik spalania bardzo wpływa kierunek i siła wiatru. W dużym nadwoziu wiatr w plecy a wiatr w twarz robi różnicę.
Bez uwag
Bez uwag