Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV Facelifting

Silnik 2.0 CRDi 184KM 135kW
Rok produkcji 2015
Hyundai ix35 SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Brak
Inne : Niestety cały samochód jest sumą drobnych usterek wynikających ze słabej jakości wykonania pojazdu. Niestety ten samochód tylko udaje że jest dużym ,wygodnym ,komfortowym. Prawda jest taka ,że ani on duży ,ani komfortowy ,a mocny silnik powoduje szybsze bicie serca tylko na stacji paliw.
Ten samochód to jedna wielka porażka. Słabo wykonany ze słabej jakości materiałów. Dużo pali ,słabo przyspiesza ,a na domiar złego w upalne dni skórzana tapicerka śmierdzi jak sto nieszczęść. Prawda jest taka ,że ani on duży ,ani komfortowy ,a mocny silnik powoduje szybsze bicie serca tylko na stacji paliw.
Bardzo paliwożerny. w nieście nawet 14L. trasa to około 8.5l. Jak na diesla do dużo za dużo. A osiągi raczej przeciętne. Auto średnio przyspiesza.
Automat potwornie zamulający dużą moc silnika. Bardzo wolno zmienia biegi,
Auto w zakrętach buja się jak statek pasażerski na fali. Ociężały jak amerykański krążownik z lat 60. Przyspieszenie jak na taką moc raczej mocno średnie.
Stylistyka to kwestia gustu ,a o gustach się nie dyskutuje. Wizualnie mi się podobał dla tego kupiłem.
Widoczność ok.
Rozmieszczenie włączników to jakaś kompletna abstrakcja. Np. włącznik asystenta zjazdu ze stromego wzniesienia po lewejj stronie kierownicy tuż obok włącznika grzania kierownicy i potencjometru regulującego jasność podświetlenia deski. Z kolei włącznik blokady centralnego dyferencjału na panelu środkowym pod radiem pomiędzy włącznikami grzania foteli. Niby drobiazg ,ale strasznie denerwujący. Pozostałe włączniki też bardzo od czapy.
Klima działa ok ,ale niestety wentylator jęczy jak stara baba. W 5 letnim aucie( kupiłem w 2015 roku) raczej nie do pomyślenia. Miałem już w swoim życiu z 8 aut i nawet w 20 letnik maluchu wentylator tak nie piszczał.
Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca pod dostatkiem. Cieszą takie rzeczy jak grzane fotele i kierownica.
Jak na diesla może być.
Ceny części zamiennych na średnim poziomie. Szkoda tylko ,że w na przestrzeni 2 lat musiałem w tym aucie wymienić koło pasowe wału korbowego. Zamiennik 1000zł oryginał około 1800. Dwa paski napędu alternatora ,oraz pompę wody która się zatarła. (Koszt razem z robocizną 2000zł). A to wszystko przy przebiegu 142tyś km.
Niestety jak za tę cenę to jakość wykonania samochodu ,oraz materiały z których został wykonany pozostawia wiele do życzenia. Twarde trzeszczące plastiki i śmierdząca w upalne dni skórzana tapicerka to po prostu tragedia. Tapicerka śmierdzi również w identycznym samochodzie mojej koleżanki więc to nie kwestia przypadku.
Po raz pierwszy spotkałem się z tym żeby w 5 letnim aucie przestawał działać włączniki od świateł piszczał wentylator nawiewu ,zacinały się szyby przy podnoszeniu. Czujnik zmierzchu oraz deszczu to w tym aucie jest po prostu umownie. Działa tak jak by go nie było.
Przebieg 142tyś. Wymiana koła pasowego wału korbowego.(koło wpadało w wibrację). Dwa zerwane paski napędu alternatora oraz zatarta pompa wody ,której teoretycznie nie wymienia się w tym silniku.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 184KM 135kW [l/100km]

11,0