Ocena kierowcy - Hyundai Lantra I

e-gen, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Hyundai Lantra I 1.6 114KM 84kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Dobry samochód za małe pieniądze, szkoda że sporo pali.
No cóż...wczesna 16V od Mitsubishi :-) ale nie jest źle; w stosunku do 1.6 4A-FE od Toyoty to specjalnej róznicy nie widzę.
Czasami trzeba dwa razy wysprzęglić - podobnie jak w Toyocie Carina II. Jednak co Honda to Honda...
Nie buja i nie tłucze, ale nic więcej nie powiem bo jeźdźe na zimówkach 165/70 R14....
Uwaga na martwe pole- ale i tak lepiej niż we fiatach Bravo/Brava
Wszystko jest tam gdzie powinno być. Japoniec :-)
Tak powinno być w każdym aucie.
z tyłu mało miejsca nad głową dla gościa takiego jak ja ( 185 cm0 ale może to wina fabrycznego szyberachu, który pogrubia podsufitkę.
tak do 90km/h jest OK, ale potem to słychać te ponad 100 KM
Jak na moje - trasa, z prędkością 100 km/h - to zużycie 7.5 litra Pb95 jest nieakceptowalne. Carina II o mocy 105 KM potrafiła zejść przy takim stylu jazdy poniżej 6l/100 KM. W Lantrze spalanie gazu na trasie wynosi 10 - 11 l/100 km (trasa). Porażka
W tej cenie rozważałem jeszcze Sierrę ale ciężko o dobry model tj. z silnikiem DOHC.
Przednia prawa elektryczna szyba coś źle działa :)
Samochód był używany więc trudno... coś musiało być popsute skoro go tak tanio kupiłem. DO rzeczy: - wywaolny prawy zewnętrzny przegub=180 zł - silnik krokowy (standard, trzeba go czyścić bo się zatrze i spali) =1300 zł w serwisie, a więc szukajcie na szrotach - czujnik temp.silnika=80 zł w ASO - chłodnica nie do końca szczelna u góry - pewnie też pierścienie :/ bo łyka 0.5 oleju /1000 km UWAGA! napęd jest od Mitsubishi więc z częściami nie jest aż tak źle.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 114KM 84kW [l/100km]

7,6